ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران

نشریه علمی پژوهشی مواد پیشرفته در مهندسی، دستاوردهای پژوهشی محققان فارسی زبان را در زمینه‌های مختلف فرایندها و مواد پیشرفته و رشته‌های وابسته به آن، در قالب مقاله‌های علمی منتشر می‌کند. این نشریه به زبان فارسی منتشر می‌شود و هدف آن انتشار نتایج پژوهش‌های اساتید و محققان در شاخه‌های گوناگون فرایندها و مواد پیشرفته، گسترش و ارتقای پژوهش و ایجاد ارتباط و همکاری علمی بین محققان فارسی زبان است.

حوزه های تحت پوشش: نانومواد، بیومواد، مواد مرکب (کامپوزیت‌ها)، مواد الکترونیکی، مواد مغناطیسی، مواد پلی‌مری جدید، نیمه‌ هادی‌ها، ابررساناها، سرامیک‌های پیشرفته، پوشش‌های نوین، فرایندهای پیشرفته سنتز و تولید، توسعه، بهبود، مشخصه‌یابی و ارزیابی مواد مهندسی و خواص آن‌ها

مقاله‌های ارسالی به نشریه نباید قبلا در نشریه‌های دیگر به چاپ رسیده باشند. مقاله‌های ارایه شده در کنفرانس‌ها و مجامع علمی از این گفته مستثنی هستند و مانند مقاله‌های دیگر ارزیابی می‌شوند و در صورت تایید به چاپ می‌رسند. این نشریه مقاله‌های کامل، کوتاه و مروری را با ویژگی‌های زیر می‌پذیرد:

۱. مقاله کامل (Article): در بردارنده نتایج و دستاوردهای اصیل و بدیع در یکی از شاخه‌های فرایندها و مواد پیشرفته و رشته‌های وابسته به آن است. این گونه مقاله‌ها بر اساس روش‌های تجربی، محاسباتی (کامپیوتری) یا تحلیلی تالیف شده‌اند و نتایج آن‌ها به کاربردها، روش‌ها، مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه فرایندها و مواد پیشرفته با هدف پیشبرد مرزهای علم و فناوری می‌پردازد. مقاله‌های کامل نباید از ۶۰۰۰ واژه (تقریبا ۱۶ صفحه نشریه به انضمام شکل‌ها و جدول‌ها) فراتر روند.

 ۲. مقاله کوتاه (Short Article): در بردارنده نتایج کوتاه و مختصر یک پژوهش اصیل در یکی از شاخه‌های فرایندها و مواد پیشرفته است. اصولا مقاله‌هایی در این چارچوب قرار می‌گیرند که حجم دستاوردها و مطالب نوین آنها کمتر و محدودتر از مقاله‌های کامل باشد و بتوان آنها را در صفحات کمتری عرضه کرد. حجم این گونه مقاله‌ها نباید از ۲۵۰۰ واژه (تقریبا ۶ صفحه نشریه شامل شکل‌ها و جدول‌ها) بیشتر باشد.

۳. مقاله مروری (Review Article): توسط اساتید و پژوهشگرانی نوشته می‌شود که در زمینه‌ای خاص پژوهش‌ها و مطالعات بسیاری انجام داده‌اند و صاحب تالیفات متعدد در آن زمینه هستند. در این گونه مقاله‌ها هدف ارایه نتایج جدید نبوده، بلکه آشنا ساختن جامعه علمی با سوابق و پیشرفت‌های انجام شده در آن موضوع خاص است. مقاله‌های مروری دانش فعلی پژوهشگران را در زمینه مورد نظر روشن می‌سازد و راه را برای پژوهش‌های آینده هموار می‌کند. این گونه مقاله‌ها به انضمام شکل‌ها و جدول‌ها نباید از ۱۰۰۰ واژه (تقریبا ۲۴ صفحه نشریه) فراتر روند. مقاله مروری معمولا در پاسخ به دعوت سردبیر از یک محقق برجسته و صاحبنظر تالیف می‌شود. با این حال پژوهشگران واجد شرایط می‌توانند مقاله‌های مروری پیشنهادی خود را همراه با فهرست تالیفات خود برای بررسی به دفتر نشریه ارسال کنند.

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

تاریخ ثبت ژورنال: 30 آبان 1396 - تعداد نمایش اطلاعات ژورنال: 4362

اطلاعات مجله

فصلنامه مواد پیشرفته در مهندسی

Journal of Advanced Materials in Engineering
موضوعات تحت پوشش: علم مواد (عمومی)
زبان ژورنال: فارسی
صاحب امتیاز: دانشگاه صنعتی اصفهان
سطح مجله: علمی-پژوهشی
ترتیب انتشار: فصلی
شماره استاندارد: 2851-1025
شاپای الکترونیکی: 5733-2423
شماره مجوز وزارت علوم: 21/2910/3
سال شروع انتشار: 1360
محل انتشار:اصفهان-ایران
کداختصاصی ژورنال: JR_JAME

اطلاعات علم سنجی مرکز ناشر ژورنال

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: 13263
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.

جستجوی پیشرفته در مقالات این ژورنال

اطلاعات تماس با مجله

آدرس دفتر نشریه:: دانشگاه صنعتی اصفهان- کتابخانه مرکزی دانشگاه – دفتر نشریات علمی دفتر مجله مواد پیشرفته در مهندسی
تلفن: 0313391-2877
فکس: 0313391-2626
ایمیل: Jame@of.iut.ac.ir
وبسایت رسمی: http://jame.iut.ac.ir/

اشتراک گذاری

اعتبار ژورنال

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این ژورنال تحت حمایت سیویلیکا می باشد و مقالات هر شماره آن پس از انتشار در پایگاه سیویلیکا نمایه سازی و منتشر می شود
مقالات نمایه شده درنظام رتبه بندی دانشگاهها و پژوهشگاههامورد تحلیل قرار میگیرد.

ساختار سازمانی

مجلات مرتبط

کنفرانسهای مشابه

پشتیبانی