ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
CIVILICAWe Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
24
اردیبهشت

همایش علمی شاهنامه و پژوهش‌های آیینی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

همایش علمی شاهنامه و پژوهش‌های آیینی روز سه شنبه، 24 اردیبهشت، 1392 لغایت چهارشنبه، 25 اردیبهشت، 1392 توسط دانشگاه فردوسی مشهد, دانشگاه فردوسي مشهد و تحت حمایت سیویلیکا در شهر مشهد برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

کداختصاصی کنفرانس: SHAHNAMEH01
حوزه های تحت پوشش: ادبیات
برگزار کننده: دانشگاه فردوسی مشهد, دانشگاه فردوسي مشهد و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: مشهد

همايش علمي «شاهنامه و پژوهش‌هاي آييني» به همت قطب علمي فردوسي‌شناسي دانشگاه فردوسي مشهد و با همكاري فرهنگسراي فردوسي مشهد برگزار شد.

 

به گزارش قطب علمي فردوسي‌شناسي دانشگاه فردوسي مشهد، دكتر محمدجعفر ياحقي، مدير قطب علمي فردوسي‌شناسي و ادبيات خراسان در آغاز برگزاري اين همايش، ضمن عرض تسليت به مناسبت سال‌روز شهادت امام هادي(ع) و با اشاره به پيشينة برگزاري همايش‌هاي فردوسي بيان كرد: از همان روزي كه ۲۵ ارديبهشت‌ماه به عنوان روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم فردوسي ثبت شد، همايش‌هاي متعددي در مشهد مقدس و ‌هم‌چنين در سراسر نقاط ايران و جهان برگزرا مي‌شود.

 

دكتر ياحقي در معرفي برنامه‌هاي جاري روز فردوسي در روزهاي پيش رو گفت: دو روز گذشته شاهد برگزاري همايش بزرگ فردوسي به همت جهاد دانشگاهي مشهد در دانشكدة ادبيات و علوم انساني دانشگاه فردوسي بوده و علاوه بر آن روز گذشته در دانشگاه تهران و تا آخر هفته در اصفهان و مشهد، همايش‌هاي بزرگداشت فردوسي از برنامه‌هاي سال جاري براي اين روز است.

 

مدير فرهنگسراي فردوسي با اشاره به برنامه‌هاي جانبي روز فردوسي افزود: در همين حيطه، كارگاه نقاشي و نقاشي‌خط با تأييد فرهنگسراي فردوسي در حال برگزاري است و هم‌چنين سازمان ميراث فرهنگي نيز در روز چهارشنبه مورخ ۲۵ ارديبهشت در آرامگاه فردوسي برنامه‌ي متنوعي را تدارك ديده است.

 

وي هم‌چنين با بيان تلاش‌هاي اساتيد و دانشجويان در دانشكدة زبان و ادبيات فارسي، اذعان داشت: علاوه بر نخستين جلد از كتاب «فرهنگ جامع زبان فارسي» كه در اين همايش رونمايي مي‌شود، مجموعة مقالات همايش نيز كه حاصل زحمات و تلاش‌ بسياري از اساتيد و دانشجويان دانشگاه فردوسي مشهد است، در روز چهارشنبه رونمايي مي‌شود.

 

ياحقي با اعلام اين خبر كه در روز چهارشنبه كتاب «قرآن و شاهنامه» در همايش فردوسي در فرهنگسراي امام رضا(ع) رونمايي مي‌شود، متذكر شد: اين كتاب به اشتراكات قرآن و شاهنامه پرداخته و به نظر اساتيد متبحر در ادبيات فارسي نخستين كتابي است كه در آن از فرهنگ مردم نشانه‌هايي مي‌توان يافت و به فرهنگ مردم اشاره‌هاي فراواني دارد.

 

وي در پايان با معرفي محوريت همايش علمي «شاهنامه و پژوهش‌هاي آييني» در سال جاري اظهار داشت: محوريت همايش سال جاري همان‌گونه كه از عنوان آن پيداست، شاهنامه و آيين‌هاست.

درج در تقویم: 13 اسفند 1397 - تعداد مشاهده 952 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
24 اردیبهشت 1392 تا 25 اردیبهشت 1392

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

دانشگاه فردوسي مشهد
پشتیبانی