Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
ورود |عضویت رایگان |راهنمای سایت |عضویت کتابخانه ها
24
اردیبهشت

همایش علمی شاهنامه و پژوهش های آیینی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

همایش علمی شاهنامه و پژوهش های آیینی روز سه شنبه، 24 اردیبهشت، 1392 لغایت چهارشنبه، 25 اردیبهشت، 1392 توسط دانشگاه فردوسی مشهد و تحت حمایت سیویلیکا در شهر مشهد برگزار گردید.

کداختصاصی کنفرانس: SHAHNAMEH01
حوزه های تحت پوشش: ادبیات
برگزار کننده: دانشگاه فردوسی مشهد و تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: مشهد

همایش علمی «شاهنامه و پژوهش‌های آیینی» به همت قطب علمی فردوسی‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری فرهنگسرای فردوسی مشهد برگزار شد.

 

به گزارش قطب علمی فردوسی‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدجعفر یاحقی، مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان در آغاز برگزاری این همایش، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سال‌روز شهادت امام هادی(ع) و با اشاره به پیشینه برگزاری همایش‌های فردوسی بیان کرد: از همان روزی که ۲۵ اردیبهشت‌ماه به عنوان روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ثبت شد، همایش‌های متعددی در مشهد مقدس و ‌هم‌چنین در سراسر نقاط ایران و جهان برگزرا می‌شود.

 

دکتر یاحقی در معرفی برنامه‌های جاری روز فردوسی در روزهای پیش رو گفت: دو روز گذشته شاهد برگزاری همایش بزرگ فردوسی به همت جهاد دانشگاهی مشهد در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی بوده و علاوه بر آن روز گذشته در دانشگاه تهران و تا آخر هفته در اصفهان و مشهد، همایش‌های بزرگداشت فردوسی از برنامه‌های سال جاری برای این روز است.

 

مدیر فرهنگسرای فردوسی با اشاره به برنامه‌های جانبی روز فردوسی افزود: در همین حیطه، کارگاه نقاشی و نقاشی‌خط با تایید فرهنگسرای فردوسی در حال برگزاری است و هم‌چنین سازمان میراث فرهنگی نیز در روز چهارشنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت در آرامگاه فردوسی برنامه‌ی متنوعی را تدارک دیده است.

 

وی هم‌چنین با بیان تلاش‌های اساتید و دانشجویان در دانشکده زبان و ادبیات فارسی، اذعان داشت: علاوه بر نخستین جلد از کتاب «فرهنگ جامع زبان فارسی» که در این همایش رونمایی می‌شود، مجموعه مقالات همایش نیز که حاصل زحمات و تلاش‌ بسیاری از اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد است، در روز چهارشنبه رونمایی می‌شود.

 

یاحقی با اعلام این خبر که در روز چهارشنبه کتاب «قرآن و شاهنامه» در همایش فردوسی در فرهنگسرای امام رضا(ع) رونمایی می‌شود، متذکر شد: این کتاب به اشتراکات قرآن و شاهنامه پرداخته و به نظر اساتید متبحر در ادبیات فارسی نخستین کتابی است که در آن از فرهنگ مردم نشانه‌هایی می‌توان یافت و به فرهنگ مردم اشاره‌های فراوانی دارد.

 

وی در پایان با معرفی محوریت همایش علمی «شاهنامه و پژوهش‌های آیینی» در سال جاری اظهار داشت: محوریت همایش سال جاری همان‌گونه که از عنوان آن پیداست، شاهنامه و آیین‌هاست.

درج در تقویم: 13 اسفند 1397 - تعداد مشاهده 1590 بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
24 اردیبهشت 1392 تا 25 اردیبهشت 1392

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع رسانی به دوستان

شما می توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید

به اشتراک گذاری

پشتیبانی