نقش نظام پیشنهادات در توسعه منابع انسانی و افزایش بهره وری

سال انتشار: 1387
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 4,995

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICPAS06_032

تاریخ نمایه سازی: 11 اردیبهشت 1387

چکیده مقاله:

توسعه ملی جز با توسعه سرمایه انسانی میسر نیست و توسعه سرمایه انسانی نیازمند سیستم ها و راهکارهایی است که منجر به پرورش و شکوفایی سازمان بر اساس 3 عنصر "خلاقیت" ، "کیفیت" و "بهره وری" می شود. یکی از مهمترین این سیستم ها "نظام پیشنهادات" است که بر اساس مدیریت مشلرکتی و رویکرد مغز افزاری به صورت یک سیستم جامع برای جلب مشارکت فردی و گروهی بین اعضای سازمان تعریف می شود. در جهان امروز دیگر کسی منکر نقش مدیریت مشارکتی در افزایش بهره وری سازمان نخواهد بود. محققان زیادی در این زمینه تحقیقات خود را آغاز کرده و هنوز هم ادامه می دهند و هر کدام با منظری جدید و رویکردی متفاوت سعی در نهادینه کردن این سیستم داشته و دارند و این امید می رود که در آینده ای نه چندان دور با عزم ملی و وظیفه ای که بر دوش تک تک ما نهاده شده است بتوانیم مسیر رشد و تعالی را پیموده و ارتقای بهره وری را به صورت بهبود تدریجی و مستمر در تمامی سازمان ها شاهد باشیم.

کلیدواژه ها:

نظام پیشنهادها (Seggestion system) ، مدیریت مشارکتی (participation management) ، خلاقیت (creativity) ، بهره وری (productive) ، کایزن (KAIZEN) ، منابع انسانی (human resource)

نویسندگان

سیدمحسن هاشمی

مدیر امور آب و فاضلاب قوچان

حسن کلاته عربی

رئیس اداره بهره برداری آب و فاضلاب قوچان

علی خدابنده

کارشناس برنامه ریزی و آمار اقتصادی آب و فاضلاب قوچان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • دکتر سیدرضا جوادین، مبانی مدیریت انسانی، چاپ سوم، انتشارات دانشکده ...
  • احمد اسماعیلی، "اجرای نظام پیشنهادهای کارکنان در سازمانهای دولتی"، 1385 ...
  • www.mgtso lution .com/olib/45 6626872 .aspx. ...
  • www.imi _ ir/tadbir/tadb ir- 162/article-1 62/7.asp. ...
  • WWW .andishehgo star. com/p ap er.aspx?ID=4 5 ...