مدیریت ارزشیابی کیفیت در نظام آموزشی سازمانهای صنعتی (با رویکرد تحلیلی به دستاوردهای حاصل از بکارگیری شاخصهای ارزیابی عملکرد آموزشی در صا ایران)

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,568

فایل این مقاله در 5 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CHRD02_033

تاریخ نمایه سازی: 24 بهمن 1385

چکیده مقاله:

در جهان صنعتی امروز که پیشرفت و توسعه کشورها، سازمانهاو موسسات کوچک و بزرگ د رگرو علم و دانش بشری است، ضرورت توجه به کیفیت اموزش و بهره وری حاصل از آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا به عینه دریافت شده است که ارتقای کیفی عملکرد کارکنان، عامل اصلی ماندن در صحنه رقابت و توسعه سازمانی می باشد. در حال حاضر استمرار در کیفیت آموزش تبدیل به یکی مسائل مهم واحدهای آموزشی به ویژه در سازمانهای صنعتی گردیده است. اغلب واحدهای آموزشی، صرف نظر از حجم سازمانی ، نوع فعالیتها و ساختار مربوطه، در هدفهای اعلام شده خود ادعا دارند که درصدد رسید ن به بتربیت کیفیتی هستند که از آنان انتظار میرود، اما چگونه حصول این کیفیت را کنترل می کنند؟ و تا چه برای حفظ کیفیت، موفق هستند؟ این مقاله بر آن است که با رویکرد تحلیلی به دستاوردهای حاصل از بکارگیری شاخص های ارزیابی عملکرد آموزشی در صاایران و تجارب حاصل از ممیزی اموزشی انجام گرفته در سال های 1380 تا 1383 ، نشان دهد چگونه می توان با استفاده از شاخصهای مناسب کیفیت آموزش را در سطح بهینه کنترل و حفظ نمود؟

نویسندگان

سعید هداوند

مدیر آموزش پژوهشگاه شرکت صنایع الکترونیک ایران (صاایران)

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • اهمیت تدوبن شاخصهادر سیستم ارزیابی _ اسماعیلی، ایوب، تدبیر شماره ...
  • سنجش عملکرد آموزش در سازمانهای مهندسی، جان کوپرناس، رادنی هرگا، ...
  • مدیریت ارزشیابی کیفیت در نظام آموزش باز، ابراهیم زاده، عیسی، ...
  • نمایش کامل مراجع