معرفی مدل های مختلف تجارت الکترونیکی

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 328

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MANAGEMENT01_177

تاریخ نمایه سازی: 6 اسفند 1395

چکیده مقاله:

استفاده از اینترنت به عنوان اصلى ترین بستر ارتباطى در تجارت الکترونیکى باعث پیدایش مدل های گوناگون در این نوع تجارت شده است. تجارت الکترونیک را می توان از نظر طرفین تجارت در سه سطح درون سازمانی، بین سازمانی و مشتری تقسیم نمود اما به طور کلی مدل های دیگری را نیز می توان در این رابطه در نظر گرفت که از جمله مهم ترین آنها می توان به: معامله تاجر با تاجر، تاجر با مصرف کننده، معامله تاجر با تاجر با مصرف کننده، معامله مصرف کننده با تاجر، معامله مصرف کننده با مصرف کننده، معامله بین سازمانی (درون شرکتی)، معامله تاجر با مستخدم، تجارت تعاونی، تجارت الکترونیکی غیرتجارتی، معامله دولت با دولت، معامله تاجر با دولت، معامله دولت با تاجر، معامله دولت با شهروندان، معامله شهروندان با دولت، معامله دولت با مستخدم، معامله سیار یا متحرک و تجارت مبادله ای اشاره کرد. دو نوع رایج و پراهمیت این نوع از معاملات، معاملات تاجر با تاجر و تاجر با مصرف کننده است. حجم معاملات تاجر با تاجر از همه بیشتر است و تقریبا 90 درصد حجم تجارت الکترونیکی را در جهان تشکیل می دهد.

نویسندگان

لیلا سلیمانی علیار

دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق خصوصی ،دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ارومیه

یوسف مولایی

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی، واحد ارومیه

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • [احبیب زاده، طاهر. (1390) حقوق فناوری اطلاعات، مقدمه‌ای بر تجارت ...
  • فرمانی، زهره. (1394). آشنایی با مفاهیم تجارت الکترونیکی، اتاق بازرگانی، ...
  • نوری، محمدعلی و نخجوانی، رضا. (1382). حقوق تجارت الکترونیکی، چاپ ...
  • ویرجیناری، م و احمدی، حسین. (1380). تجارت الکترونیکی، تهران، مرکز ...
  • نمایش کامل مراجع