ارزیابی نحوه عملکرد بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان در حوزه مدیریت HSE و ارائه راهبردهای عملکرد بهینه با استفاده از ماتریس SWOT

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,094

فایل این مقاله در 11 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

HYGIENE03_019

تاریخ نمایه سازی: 16 اسفند 1394

چکیده مقاله:

استفاده از روش ها و سیستم های ارتقاء کیفیت مدیریت HSE بیمارستان ها موجب صرفه جویی در هزینه ها و نیز ایجاد یک محیط رضایت بخش می شود. بهداشت و درمان مطلوب و با کیفیت و عاری از حادثه و آلودگی، به صورت یک چتر ساختاری همه فرآیندهای منسجم تضمین کیفیت، کنترل کیفیت، پایش و توسعه کیفی یک بیمارستان را تحت پوشش قرار می دهد. هدف ازانجام این مطالعه،ارزیابی عملکرد سیستم مدیریت HSE بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان در سال 1394 می باشد.برای دستیابی به این منظور، جهت جمع آوری اطلاعات نحوه مدیریت فعلی HSE در بیمارستان، از روش دلفی و تکمیل پرسشنامه توسط 10 نفر از کارشناسان بیمارستان به شیوه طوفان ذهن استفاده شد. اطلاعات بدست آمده از این روش، وارد ماتریس SWOT گردیدو براساس آن، نقاط ضعف و قوت، تهدیدها و فرصت های پیرامون عملکرد بهینه مدیریت HSE بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان و نیز استراتژی های برتر شناسایی گردید. نتایج نشان داد که بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان از بعد عوامل داخلی دارای قوت (امتیاز 4/7 و از بعد عوامل خارجی، ضعیف می باشد (امتیاز 2/3)، از این رو، استراتژی های شرکت از نوع رقابتی می باشند. درنهایت، راهکارهایی جهت مدیریت بهینه HSE در بیمارستان صنعت نفت مسجدسلیمان ارائه شده است.

کلیدواژه ها:

مدیریت HSE ، ارزیابی عملکرد ، ماتریس SWOT ، بیمارستان صنعت نفت مسجد سلیمان

نویسندگان

مهتاب محمودی عبدالله

کارشناس ارشد مدیریت و آموزش محیط زیست، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

لیلا ابراهیمی قوام آبادی

دکتری مدیریت محیط زیست، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :