اثرات ماندابی خاک بر برخی عناصر موجود در دانه ارقام گندم بهاره

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,812

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SSCI10_045

تاریخ نمایه سازی: 11 بهمن 1385

چکیده مقاله:

اگر چه کشور ایران دارای اقلیم خشک و نیمه خشک است اما هر ساله گندمزارهای زیادی تحت عوامل مختلف از جمله بارندگی بیش از حد، بالا آمدن آب رودخانه ها وسیلاب، آبیاری نادرست و شیب کم زمین دچار مشکل ماندابی می شوند . حالت ماندابی باعث می شود که فضای هوای خاک بوسیله آب پر شده و ریشه ها با کمبود اکسیژن برای تنفس مواجه گردند . در این شرایط تنفس بی هوازی صورت گرفته و در نتیجه تولید انرژی کاهش می یابد . کاهش تولید انرژی بصورت مستقیم و غیرمستقیم باعث کاهش جوانه زنی، رشد، فتوسنتز و جذب آب می گردد . همچنین وجود آب اضافی در محیط ریشه باعث اختلالات یونی و تغذیه ای برای گیاه می گردد . نیتروژن در خاک بصورت آبشویی و دنیتریفیکاسیون از دست رفته، حلالیت پتاسیم، مس و روی اگر چه در شرایط احیایی افزایش می یابد ولی به دلیل صدماتی که به ریشه می رسد، جذب این عناصر با مشکل مواجه می گردد و غلضت عناصر میکرو مثل آهن و منگنز در محیط ریشه تا حد مسمومیت برای گیاه افزایش می یابد ] تایز و زایگر، . [ 1378 میزان مقاومت و یا سازگاری به شرایط کمبود اکسیژن به نوع گیاه، رقم، اندام گیاه، شروع دوره ماندابی، مدت ماندابی و دمای محیط بستگی دارد ] مالک و همکاران، . [ 2002 نتایج آزمایشاتی که اثرات ماندابی را بر گندم مورد بررسی قرار داده است، بین ارقام از نظر عملکرد دانه، تعداد پنجه، تعداد دانه و وزن دانه اختلاف معنی دار نشان داده است ] کولاکو و هاریسون، . [ 2002 همچنین گزارش شده است که مراحل اولیه رشد گندم حساستر از مراحل پایانی رشد به شرایط ماندابی است ] ستر و واترز، . [ 2003 کاهش رشد و عملکرد دانه نیز با افزایش مدت ماندابی بوسیله استینگر و فلر (1991) و مالک و همکاران (2002) گزارش شده است . این آزمایش نیز با هدف بررسی اثرات مدت های مختلف ماندابی در مراحل مختلف رشد در ارقام گند م بهاره بر عناصر موجود در دانه گندم طراحی و اجرا گردید .

نویسندگان

محمداقبال قبادی

استادیار دانشگاه رازی کرمانشاه

عبدالمهدی بخشنده

استاد دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین

حبیب اله نادیان

دانشیار دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین

مختار قبادی

استادیار دانشگاه رازی کرمانشاه

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • تایز، ل. و زایگر، الف.، 1378. فیزیولوژی گیاهی. جلد اول. ...
  • Collaku, A., and A. Harrison. 2002. Losses in wheat due ...
  • Huang, B. R., J. W. Johanson, D. S. Nesmith, and ...
  • Malik, A. I., T. D. Colmer, H. Lambers, T. L. ...
  • Setter, T. L., and I. Waters. 2003. Review of prospects ...
  • Stienger, P. A. and V. Feller. 1991. Nutrient accumulation and ...
  • نمایش کامل مراجع