استفاده از انرژی باد برای بکارگیری پمپ های بادی در شهرستان شوشتر

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 819

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

FEENC03_236

تاریخ نمایه سازی: 28 آذر 1392

چکیده مقاله:

رشد فزآینده مصرف انرژی متناسب با توسعه اقتصادی وروند افزایش جمعیت با توجه به محدودیت ذخایر سوخت هایفسیلی از یک طرف و مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرفاین گونه منابع انرژی از طرف دیگر تجدید نظر در مصرف انرژیو استفاده از سایر منابع انرژی را ضروری میسازد. در این پژوهش،یک تحلیل آماری روی داده های بادی در شهرستان شوشتر انجامشده است. با تخمین پتانسیل انرژی باد توسط تابع توزیع احتمالویبول، چگالی توان باد محاسبه شد. ایستگاه شوشتر دارای میانگین سرعت سالیانه باد 2/37 متر بر ثانیه در ارتفاع 10 متری می باشد. چگالی توان سالانه باد در ارتفاع 10 متری 58/77 وات بر متر مربع بدست آمد. در انتها با تحلیل آمار سطح آب هایزیرزمینی منطقه، نتایج حاصل از پردازش اطلاعات باد و منابع آبجهت بهره برداری از انرژی باد در پمپاژ آب ارائه شده است.

کلیدواژه ها:

انرژی باد- شهرستان شوشتر – کشاورزی –پمپ بادی

نویسندگان

محمد بسطامی محمدی

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه شهید چمران،

محمد جواد شیخ داودی

دانشیار دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز،

محمد اسماعیل خراسانی

استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز

مجید جمیل

استادیار پژوهشگاه مواد و انرژی کرج

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :