طراحی و پیاده سازی یک سیستم جامع مدیریت عملکرد در سازمان های پروژه محور با استفاده از رویکرد ارزیابی متوازن BSC مطالعه موردی شرکت احداث و توسعه پروژه های ویژه مپنا - توسعه 3

سال انتشار: 1389
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 4,193

فایل این مقاله در 18 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICSM05_042

تاریخ نمایه سازی: 26 مهر 1389

چکیده مقاله:

طبق ارزیابی های انجام شده در سازمان های پروژه محور، یکی از ضعفهای بزرگ در غالب این شرکتها فقدان جامعیت سیستمهای ارزیابی عملکرد، عدم هماهنگی این سیستم ها با ماهیت فعالیتهای سازمان ها و عدم همسویی آنها با استراتژیهای سازمانی می باشد اتکای بیش از حد این شرکتها به تنها یک یا دو شاخص نظیر میزان سوداوری و تحویل به موقع پروژه ها و استفاده از روشهای ارزیابی عملکرد سنتی آنان را از نیل به اهداف اصلی و متعدد ارزیابی عملکرد محروم می نماید. دراین راستا رویکردهای ارزیابی عملکرد استراتژی محور ضمن ارتقا پاسخگویی و بهبود مستمر سازمان مشکل نحوه انتقال و پیاده سازی استراتژی را حل می کنند و به عنوان یکی از بهترین راهکارهای اعمال کنترل بر نتایج کلیدی عملکرد و بهبود مستمر عملکرد و نهایتا کنترل و مدیریت اجرای استراتژیها اهداف و برنامه های سازمان بکار گرفته می شوند دراین مقاله طراحی یک الگوی مناسب مدیریت عملکرد با محوریت رویکرد ارزیابی متوازن BSC به عنوان یکی از تکنیکها و رویکردهای سرامد ارزیابی عملکرد در سازمان پروژه محور مطالعه موردی شرکت احداث و توسعه پروژه های ویژه مپنا توسعه 3) تشریح شده و نهایتا انواع گزارشات عملکردی قابل استخراج از این نظام ارزیابی معرفی شده است.

کلیدواژه ها:

عملکرد ، ارزیابی عملکرد ، نظام ارزیابی عملکرد ، روش ارزیابی متوازن کارت امتیازی متوازن - BSC

نویسندگان

مهران سپهری

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف

محمد سعیدی مهراباد

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت

اسما جمشیدی

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع

مریم زندی را

کارشناس ارشد شرکت مپنا توسعه

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • بت و حفظ تاریخجه عملکردی کارکان به منظور استفاده در ...
  • شناضت نیازمندی های هر شغل لز منظو داش، مهارت، عملکرد ...
  • طراحی ماتریس تخصیص مئولیت عای روژء ...
  • بت و حفظ تاریخه عملکردی کارکان به منظور استفاده در ...
  • نمایش کامل مراجع