بررسی اثر تبلیغات بر اشتیاق به برند در صنایع غذایی و آشامیدنی (مطالعه موردی:شرکت صنایع غذایی کاله)

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 766

فایل این مقاله در 10 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AMSCONF04_035

تاریخ نمایه سازی: 6 اسفند 1395

چکیده مقاله:

هدف از انجام این پژوهش بررسی اثر تبلیغات بر اشتیاق به برند در صنایع غذایی و آشامیدنی (مطالعه موردی:شرکت صنایعغذایی کاله) است.روش تحقیق حاضر از لحاظ هدف کاربردی و از نظر روش (ماهیت)، توصیفی پیمایشی می باشد.روش جمع آوری داده ها،پرسشنامه می باشد که از روایی و اعتبار مورد تائید برخوردار است.پایایی پرسشنامه از طریق آلفای کرونباخمحاسبه می شود.ضریب پایایی کل پرسشنامه 0/784 است.جامعه آماری این تحقیق شامل کلیه مشتریان محصولات شرکت کاله در شهر سمنان می باشد.حجم نمونه آماری این تحقیق با استفاده از فرمول کرجسی- مورگان، 384 نفر تعیین گردیده است. روش تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزار SPSS و LISREL می باشد.نتایج حاکی از آن است که تبلیغات ازطریق رسانه های دیداری و شنیداری نقش مثبتی بر وابستگی عاطفی به برند،دفاع از برند و وفاداری به برند دارد. تبلیغات ازطریق رسانه های چاپی نقش مثبتی بر وابستگی عاطفی به برند،دفاع از برند و وفاداری به برند دارد.

کلیدواژه ها:

تبلیغات از طریق رسانه های دیداری و شنیداری ، تبلیغات از طریق رسانه های چاپی ، وابستگی عاطفی به برند ، دفاع از برند ، وفاداری به برند

نویسندگان

الناز دانائی

گروه مدیریت بازرگانی، واحد سمنان، دانشگاه آزاد اسلامی، سمنان

علی اکبر امین بیدختی

گروه مدیریت بازرگانی، واحد سمنان، دانشگاه آزاد اسلامی، سمنان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :