ارزیابی عملکرد سامانه جدید اینترنتی خدمات رسانی شهرداری مشهد از دیدگاه زائرین طی سالهای 93-89 نمونه موردی : سه کمپ باباقدرت. ورودی مشهد قوچان.ورودی مشهدنیشابور

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 694

فایل این مقاله در 15 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CONFUCIAN01_132

تاریخ نمایه سازی: 28 اسفند 1394

چکیده مقاله:

شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) هر ساله پذیرای زائران بسیاری از اقصی نقاط کشور و همچنین اقصی نقاط جهان می یاشد ، هرچند افراد دلایل و انگیزه های متفاوتی رابرای مقصد سفر خود ارائه می دهند اما در شهرهای زیارتیهمچون شهر مشهد عمده ترین انگیزه سفر ، شرفیاب شدن به مرقد مطهر امام هشتم و زیارت می باشد، حتی افرادی که به قصد سیاحت ، دیدار آشنایان ، کار و... به این شهر سفر می کنند بخشی از برنامه سفر خود را به زیارت اختصاص می دهند. با این تفاسیر شهر مشهد در طول سال ، مهمانان بسیاری از شهرها و کشورهای مختلف با ویژگی های متفاوت سنی ، جنسیتی ،شغلی و... را پذیرایی می نماید. بدیهی است که ساماندهی این حجم جمعیتی از سوی مسئولین ذیربط از ضرورت خاصی برخوردار است، در این میان شهرداری مشهد به عنوان یکی از سازمانهایی که در قالب های مختلف )فرهنگی ، رفاهی و...( به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با گردشگران و زائران در ارتباط است ، نیازمند یافتن راه حل هایی برای اطلاع رسانی وسازماندهی زائرین می باشد. که در چند سال اخیر سامانه اینترنتی خدمات دهی به زائرین تاسیس شده است . در این مقاله که با هدف بررسی عملکرد خدمات الکترونیک شهرداری مشهد از دیدگاه زائرین نگاشته شده و به صورت تحلیلی-توصیفی باابزار پرسشنامه به جمع آوری دیدگاه زائرین پرداخته است. عملکرد سامانه اینترنتی را از دیدگاه زائرین در طی سالهای 98 تا 89 مورد ارزیابی قرار داده است که نتایج نشان دهنده افزایش میزان استفاده از این سامانه در بین زائرین است همچنین این مقاله در انتها با شناسایی و ارائه مشکلات و معضلات سامانه اینترنتی اقدام به ارائه پیشنهاداتی در زمینه بهبود عملکرد سامانه و بهبود روش های ارزیابی عملکرد سامانه می پردازد.

کلیدواژه ها:

شهرداری مشهد - خدمات الکترونیک - زائرین – بررسی دیدگاه زائرین- نظر سنجی از زائرین

نویسندگان

فاطمه کلاته رحمانی

کارشناس جغرافیا ، کارمند سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • آلوانی، سید مهدی، ریاحی، بهروز، (382 1)، "سنجش کیفیت خدمات ...
  • عبدالرشیدی، علی اکبر، (388 1)ف"مشتری مداری"، انتظارات روابط عمومی بانک ...
  • کرمی، یاسر، (387 1)، "شناسایی عوامل موثر بر رضایت شهروندان ...
  • هورویتزر، ژاک(01 20)، "هفت کلید استراتژیک خدمات"، اعرابی، علی، یزدانی، ...
  • Bronwayn _ Higgs;Micheal jap polonsky; Mary Hollicks, 2005, Measuring expectations: ...
  • Christopher H _ _ eve lck"classifyi ng services to gain ...
  • Fecikova, Kosica, 2004, an Index method for measu rement of ...
  • نمایش کامل مراجع