تشخیص اتوماتیک بیماریهای چشم (گلوکوم و رتینوپاتی) با استفاده از پردازش تصویر

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,444

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_100

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

تکنیک های پردازش تصویر در تشخیص ناراحتی های مختلف چشمی، بسیار کمک می کنند. در کشورهای توسعه یافته و در حالتوسعه، شمار زیادی از مردم از بیماریهای چشمی مانند گلوکوم ، رتینوپاتی دیابتی و فشار خون دیابتی رنج می برند . تشخیصانسانی همواره مستعد خطا می باشد. تشخیص اتوماتیک بیماریهای چشم می تواند راه حلی برای کمک به بیماران باشد. هدف ما دراین مقاله تشخیص اتوماتیک 2 نوع بیماری (رتینوپاتی دیابتی و گلوکوم) با استفاده از تکنیک های پردازش تصویر می باشد. در اینمقاله روشی پیشنهادی برای تشخیص بیماریهای گلوکوم و رتنیوپاتی دیابتی از یکدیگر با استفاده از تشخیص ROI، استخراجرگ های خونی از شبکیه ی چشم ودرنهایت شبکه های عصبی و ماشین بردار پشتیبان ارائه گردید. نتایج شبیه سازی نشان می دهد.روش پیشنهادی قادراست این دو بیماری را با دقت 95.3 درصد تشخیص دهد.

نویسندگان

امین فاضلی

دانشجوی کارشناسی ارشد، موسسه آموزش عالی آیندگان، تنکابن

سونا مرجب

گروه برق، موسسه آموزش عالی آیندگان، تنکابن

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :