مهندسی مجدد فرایندهای آموزشی راهبردی برای همگرایی نظام آموزش با استراتژی سازمان

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 955

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MANAGMA01_118

تاریخ نمایه سازی: 19 تیر 1394

چکیده مقاله:

پویایی آموزش های سازمانی،به میزان نوآور بودن آنها بستگی دارد.اگرچه اینشرط، بدون مدیریت صحیحیادگیری، تضمینی به دست نمی دهد و حصول آن به فهم بازنگری در فرایندها برای دستیابی به سطوح بالاترعملکرد و تجربه کردن راه حلهای متعدد در مواجه با چالشها بستگی دارد.اما وضعیت فعلی نظام های آموزشحاکی از آن است که علی رغم تکامل مفاهیم و متدولوژی های مهندسی مجدد، اغلب آنها به این موضوعتوجه نکرده و یا در اجرای موفق آن ناکام مانده اند.آنچه که این مقاله در پی آن است فهم این موضوعمحوری است که چگونه میتوان از مهندسی مجدد در بازنگری ساختار و فرایندهای نظام آموزش استفادهنمود و از برآیندهای آن در جهت همگرایی برنامه های آموزشی با استراتژی های سازمانی بهره جست.

نویسندگان

جعفر نصیرناتری

دانشجوی دکترای مدیریت آموزشی ، گروه مدیریت آموزش، دانشکده مدیریت آموزش، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن و عضو باشگاهپژوهشگران جوان واحدچ

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :