مروری بر فرایندهای اکسایشی پیشرفته بهعنوان تکنیکهای پیش تصفیه ای پسابهای صنعتی با تمرکز بر جنبه های شیمیایی، اقتصادی و کاربردی

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 5,313

فایل این مقاله در 26 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PASAB05_033

تاریخ نمایه سازی: 18 دی 1393

چکیده مقاله:

همان گونه که صنایع پتروشیمی و کشاورزی هرساله درحال توسعه بیشتر هستند، نگرانی جهانی در مورد تکنیک های هم ارز استفاده مجدد از منابع آبی، به طور متناوب رو به افزایش است. آلودگی های آلی موجود در پساب هایی که با استفاده از روش های تصفیه ای مرسوم قابلیت تصفیه شدن ندارند، باید توسط روش های قوی تر و به روزتری مورد تصفیه قرار گیرند. این روش های تصفیه ای، فرایندهای اکسایشی پیشرفته نام دارند. فرایندهای اکسایشی پیشرفته آن دسته از فرایندها هستند که می توانند از واکنش پذیری بالای رادیکال های هیدروکسیل در انجام واکنش های اکسایشی، سود جویند. انواع مختلفی از فرایندهای اکسایشی پیشرفته برای تصفیه پساب ها مورد بررسی قرارگرفته است. تحقیقات اخیر در حیطه فرایندهای اکسایشی پیشرفته به عنوان دسته ای از تکنیک های پیش تصفیه پساب برای از بین بردن آلودگی های آلی محدوده وسیعی از پساب های صنعتی در این مقاله مورد مرور، تشریح، دسته بندی و مقایسه قرارگرفته اند.

کلیدواژه ها:

فرایندهای اکسایشی پیشرفته ، تصفیه پساب ، آب اکسیژنه ، چرخه آب ، عامل فنتون ، ارزیابی اقتصادی روش های اکسایشی پیشرفته

نویسندگان

سینا ماطاوس آرامیان

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی، واحد شیراز

محسن موسوی

استاد سابق دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز، دانشگاه شیراز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :