جایگاه و نقش «مهندسی مجدد » و «فناوری اطلاعات» در بازاندیشی اساسی فرایندها، برای نیل به پیشرفت شگرف در معیارهای کارایی سازمانها و موسسات مختلف تولید

سال انتشار: 1388
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 924

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NMEC02_197

تاریخ نمایه سازی: 14 آبان 1388

چکیده مقاله:

تغییر به طور مستمر در حال انجام است تفکر «مهندسی مجدد» (Re-engineering) یکی از اندیشه های نوین در اوایل دهه 90 در جهت کارآتر کردن فعالیتهای کسب و کار بود که برخلاف شیوه سنتی که تقسیم کار را برمبنای وظایف انجام می داد به تقسیم کار براساس فرایندها تاکید داشت مهندسی مجددی فرایند کسب و کار شیوه ای مدیریتی جهت ایجاد تغییر بنیادی در سازمانها و موسسات مختلف تولیدی به منظور بهبود و توسعه قابل ملاحظه آن است. مهندسی مجدد، بیانگر بازاندیشی بنیادی و طراحی نو و ریشه ای فرایندها برای دستیابی به بهبود و پیشرفتی شگرف د رمعیارهای کارایی حیات امروز سازمانها همچون قیمت، کیفیت ، خدمات و سرعت است. این مقاله ضمن بررسی موارد فوق الذکر به بررسی عناصر چهارگانه مهندسی مجدد می پردازد. این مقاله همچنین وجوه افتراق مهندسی مجدد و بهبود تدریجی و اصول مطروحه در مهندسی مجدد واثرات ان را بر سازمان، مورد تدقیق و تشریح قرار میدهد د رخاتمه نقش فناوری اطلاعات در مهندسی مجدد فرایند کسب وکار همراه با زمینه های اصلی و عدیده ای که IT، از طریق بکارگیری اتوماسیون می تواند ازمهندسی مجدد کسب و کار پشتیبانی کند مورد آنالیز قرار می گیرند.

نویسندگان

جهانگیر باقری

استاد دانشگاه دکتری تخصصی phD مهندسی برق - کنترل

امیرحسین پورجم

کارشناس برق

مهدی مقدس

کارشناسی ارشد مکانیک رئیس دپارتمان تکنولوژی ( شرکت هواپیماسازی ایران -

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • همر، مایکل و شامپی جیمز، "مهندسی دوباره در شرکتها"، ترجمه ...
  • ابلنسکی، نیک، "مهندسی مجدد و دگرگون سازی درسازمانها" _ ترجمه ...
  • رحمان زاده و هروی، محمد، "فرآیندگرایی و استاندارد" _ شرکت ...
  • شریف زاده، فلاح، "نقش مهندسی مجدد و IT در بهبود ...
  • سپهری. مدرن، "مهندسی مجدد"، توسعه مدیریت، شماره29، .1381 ...
  • _ _ _ _ _ _ and business process _ ...
  • Hammer, M. , Champy, J. _ "Reengineering the Corporation: A ...
  • نمایش کامل مراجع