بررسی تاثیر ساختار سازمانی بر بهبود عملکرد مالی سازمانهای دولتی شهرستان میاندوآب(مطالعه موردی اداره گاز شهرستان میاندوآب)

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 497

فایل این مقاله در 14 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AMTM02_328

تاریخ نمایه سازی: 11 مرداد 1396

چکیده مقاله:

پژوهش حاضر با هدف بررسی تاثیر ساختار سازمانی بر بهبود عملکرد مالی سازمانهای دولتی شهرستان میاندوآب مطالعه موردی اداره گاز شهرستان میاندوآب بر روی 66 نفر از کارکنان اداره مذکور به عنوان نمونه آماری براساس جدول مورگان تدوین گشته است برای سنجش ساختار سازمانی از پرسشنامه 25 سوالی استیفن رابینز و برای سنجش عملکرد مالی، از پرسشنامه عملکرد مالی سازمانهای دولتی خالد عزیزی 1390 اقتباس گردیده است استفاده گردید برای تجزیه و تحلیل داده از نرم افزار SPSS استفاده شده است نتایج پژوهش نشان داد ساختار سازمانی بر بهبود علمکرد مالی اداره گاز شهرستان میاندوآب تاثیر دارد. برای سنجش میزان تاثیر از ازمون ضریب همبستگی پیرسن استفاده شد که این جدول نشان می دهد رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد شدت این رابطه با 0.864 میباشد نتیجه این که، با اطمینان 95 درصد می توان ادعا نمود ساختار سازمانی بر بهبود عملکرد مالی اداره گاز شهرستان میاندوآب تاثیر دارد. میزان گرایش به رسمیت در ساختار سازمانی بر عملکرد مالی کارکنان تاثیر دارد و رابطه مثبت و معنی داری وجود دارد شد ت این رابطه برابر با 0.722 بوده و گرایش به تمرکز در ساختار سازمانی بر عملکرد مالی کارکنان تاثیر دارد همچنین شدت این رابطه برابر با 0.541 بوده و گرایش به پیچیدگی در ساختار سازمانی بر عملکرد مالی کارکنان تاثیر دارد شدت این رابطه برابر با 0.840 بوده که از لحاظ اماری این رابطه قوی تلقی می گردد.

نویسندگان

مهدی مقدم

استادیار گروه مدیریت دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب

نوروزعلی عظیم زاده جواد حصاری

دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دولتی گرایش مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میاندوآب

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • _ Lookman, An investigation into perceptions of accounting firm organizational ...
  • !. Paul D.Sweeney & DEAN B. Mc FARLIN, organizational behavior ...
  • _ Wagner .Stephan M., Gro sse-Ruyken .Pan Theo, Erhun. Feryal., ...
  • _ Chapman, Chris. (2006). Project Risk Management: processes. Techniques and ...
  • ). Cortes, E.; Eva, M.; Ortega, R. & Jose, F. ...
  • Carrol, Stephen J. and Henry L.Tosi; Management by Objectives: Applications ...
  • Mondy, R. Wayne et al: _ ed., Allyn and Bacon, ...
  • نمایش کامل مراجع