اثرات تغییر اقلیم بر تولید محصولات کشاورزی

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 747

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MDCONF01_150

تاریخ نمایه سازی: 11 مرداد 1396

چکیده مقاله:

یکی از مهمترین چالش هایی که بشر امروز با آن روبرو است؛ مساله تغییر اقلیم می باشد. در حقیقت تغییر اقلیمبر امنیت غذایی انسان ها در سراسر جهان اثر گذاشته و شواهد حاکی از آن است که اثرات زیان بار این تغییراتبر کشورهای در حال توسعه بیشتر می باشد. وقوع خشکسالی های پیاپی، طغیان آفات و بیماری های گیاهی،گرمایش جهانی و وقوع سیلابهای متعدد با شدت بالا از جمله موارد مرتبط با تغییر اقلیم در سال های اخیر میباشد. به دلیل تاثیر پذیری بخش کشاورزی نسبت به شرایط اقلیمی و منابع آب؛ لذا در معرض آسیب بیشترینسبت به پدیده تغییر اقلیم می باشد. این مساله اهمیت بررسی تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن بر بخشکشاورزی و محیط زیست را خصوصا در کشورهای در حال توسعه آشکار می سازد.

نویسندگان

شهرام ریاحی نیا

عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی، دانشگاه پیام نور

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • وارثی، ح.، محمدی، ب. 1386. نقش عوامل انسانی در تغییرات ...
  • نجف پور، ب. 1385. نقش اقلیم در برنامه ریزی و ...
  • عدو م _ ایرات _ [] واثقی، ا.، اسماعیلی، ع. ...
  • نمایش کامل مراجع