بیوتروریسم و روش های مقابله با آن از دیدگاه پدافند غیرعامل

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,701

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

DPCONF01_086

تاریخ نمایه سازی: 16 اسفند 1394

چکیده مقاله:

انتشار عمدی یا تهدید به انتشار عوامل بیولوژیک (ویروس، باکتری، قارچ و یا سموم آنها) توسط سازمان های تروریستی به منظور ایجاد بیماری یا مرگ در میان جمعیت انسانی، دامها و گیاهان تبدیل به یک واقعیت نگران کننده شده است.جنگ بیولوژیک و بیوتروریسم مسئلهی بسیار پیچیدهای است و استفاده نامتعارف از این تسلیحات در هنگام جنگ امنیت ملی و سلامت عمومی را به مخاطره می اندازد در راستای پدافند غیرعامل هنگام مواجهه با یک حمله بیوتروریستی یک فعالیت پنج مرحله ای شامل مراحل آمادگی، هشدار، اطلاع رسانی، پاسخ و بهبودی به کنترل و مدیریت بحران کمک میکند .در این مقاله به معرفی عوامل بیولوژیک مورد استفاده در جنگ های بیولوژیک و کاربرد پدافند غیرعامل در مواجهه با جنگ احتمالی پرداخته شده است.

نویسندگان

محمدجواد پیروزبخت

دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی، دانشگاه فردوسی مشهد

سمانه طبیبیان

دانشجوی کارشناسی ارشد بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی، دانشگاه فردوسی مشهد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :