معرفی گونه های جدید تیره سیستاسه در ایران به منظور حفظ ذخایرژنتیکی موجود

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 630

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

BSCONF02_107

تاریخ نمایه سازی: 30 بهمن 1394

چکیده مقاله:

بررسی و تحقیقات در هرباریوم ها و جمع آوری نمونه ها در مراحل گل دهی تا میوه دهی از مناطق مختلف استانهای بوشهر، هرمزگان ، سیستان و بلوچستان ، کرمان، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، خوزستان، همدان، فا رس، چهار محال و بختیاری، بخشی از اصفهان، بعلاوه شناسایی نمونه های عاریه ای استان های کردستان، خراسان، مازندران ، گیلان ، آذربایجان غربی و شرقی، نمونه های موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع، موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور (اوین)، نمونه های جمع آوری شده شهرستان ها، دانشگاه تهران و دانشگاه خوارزمی نشان داد که 2 جنس هلیانتموم و فومانا از تیره سیستاسه با 11 گونه یکساله تا چند ساله 9 گونه گزارش شده بعلاوه 2 گونه ی جدید به انضمام 5 واریته 1 واریته جدید و 3 زیر گونه رکورد از بین 10 جنس گزارش شد ه آن در دنیا در ایران رویش طبیعی دارند در ضمن در نگارش فلور تیره مذکور 2 گونه چندساله با هم مترادف و 5 واریته یکساله، مترادف 2 واریته دیگر در جنس هلیانتموم شده اند. جنس سیستوس هم به صورت کاشته شده در مناطق ارسباران دیده میشود و نتیجه اجرای این طرح، تهیه بخشی از فلور ایران به زبان فارسی بود تا منبع مناسبی برای استفاده دانشجویان و سایر متخصصینی باشد که نیاز به شناسایی گیاهان تیره مذکور دارند

نویسندگان

فاطمه غلامیان

کارشناس ارشد پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر

سردار کشتکار

کارشناس ارشد پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر

جواد تازا

کارشناس پژوهشی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • - Boissier E. (1867). Flora Orientalis. vol. 1. ...
  • - Nabelek, Fr. (1923). Iter Turcios- Persicum. vol. I-V. ...
  • -Rechinger K.H. (1964). Flora of Lowland Iraq. ...
  • - Rechinger, K. H. (1967). Flora Iranica.vol. 46. Wien. ...
  • نمایش کامل مراجع