مقایسه فنی اقتصادی طرح جایگزینی چراغهای خیابانی گازی با چراغهای LED

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,019

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ILDC02_043

تاریخ نمایه سازی: 1 آذر 1394

چکیده مقاله:

امروزه مطالب زیادی در رابطه با مزایای چراغ های LED نسبت به گازی وجود دارد که بر همه آشکار است. مزایایی مانند کاهش مصرف برق، کاهش یا حذف هزینه های تعویض و نگهداری، کاهش آلاینده ها، کاهش هارمونیک ها، افزایش ضریب توان، افزایش کیفیت نور، افزایش بسیار زیاد طول عمر، کنترل پذیری بسیار آسان، قطع و وصل آسان و غیره. اما باید توجه داشت که همه شرکت های توزیع دارای شبکه های معابری هستند که دارای تعداد بسیار زیادی از چراغ های گازی با لامپ بخار سدیم می باشد. البته تعداد کمی چراغ پهنتاب نیز موجود می باشد که از لامپ های کم مصرف استفاده می نمایند که با توجه به تعداد کم در این تحقیق صرف نظر می شوند.حال با توجه به محدودیت مالی شرکت های توزیع تکلیف چیست؟ مطمئنا بودجه کافی برای تعویض سراسری چراغ های گازی با LED وجود ندارد. این مقاله سعی می کند با توجه به مدل های واقعی چراغ های بکار رفته در شبکه معابر استان گیلان، بررسی فنی و اقتصادی انجام داده و راهکار لازم را ارائه نماید.

نویسندگان

احمد اصغری

کارشناسی مهندسی برق - قدرت، دانشگاه تبریز، ایران

حامد دانشور

کارشناسی ارشد مهندسی برق – قدرت، دانشگاه صنعتی شریف، تهران، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مشخصات فنی عمومی و اجرایی روشنایی راه ها (نشریه 614) ...
  • چراغ های خیابانی و بزرگراه - انتشار سال 1392 - ...
  • نصب چراغ جدید 1440000 483333, 3 1923333, 3 240666667 2890000 ...
  • نمایش کامل مراجع