شناخت روی اجرایی سیستم PPORF جهت بهبود در واحدهای تولیدی

سال انتشار: 1382
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,278

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CIMRDC04_070

تاریخ نمایه سازی: 26 آذر 1385

چکیده مقاله:

یکی از مزیتهای راههای موفقیت در توسعه صنعتی استفاده از ابزارها و تکنیکهای جدید و پیشرفته در امر تولید می باشد. در حال حاضر در اغلب صنایع کشور تمامی توجهات معطوف به تامین مواد اولیه و تولید محصول نهایی می گردد. این وضعیت در سنوات گذشته بدلیل عدم ایجاد ضرورت جهت رقابتی بودن تولید داخلی در اکثر صنایع مشعودتر بوده بگونه ای که این قبیل صنایع کمتر به استفاده از روشهای صحیح وضروری مدیریت تولید توجه داشته اند. طی سالهای اخیر بر اساس سیاستهای کلان کشورو همگام با افزایش کمی محصولات صنعتی، رقابتی شدن تولید در سطح ملی و نهایتا بین المللی در دستورکار واحدهای صنعتی قرار گرفته است و بعنوان یک ضرورت سر لوحه اهداف مدیران فعال در این بخش می باشد. تکنیک PPORF یا برنامه عملی برای دگرگونی در کارخانجات بعنوان یکی از کاملترین و پیشرفته ترین روشهای اجرایی در اکثر صنایع پیشرفته جهان معرفی و صورت پذیرفته است. PPORF توسط فردی ژاپنی به نام lwao kobayashi ابداع گردیده و در حال حاضر این تکنیک در تمامی ژاپن اجرا و صدها کمپانی ژاپنی در امر بهبود این سیستم مشاوره می کنند وسالیانه سمینارهای مختلفی در کم و کیف چگونگی اجرای این تکنیک برگزار می گردد. بگونه ای که هم اکنون این سیستم بعد از اجرا در کشورهای جنوب شرقی آسیا در حال گسترش در ممالک اروپای و آمریکای جنوبی می باشد، تکنیک PPORF مشتمل بر 20 دستور العمل کلیدی است که در این مقاله هر کدام توضیح داده خواهد شد. و برای هر دستور العمل 5 سطح پیشنهاد گردیده است. بر اساس نظرات و تجارت مبتکر این سیستم در صورت اجرای این تکنیک امکان بهبود بهره وری تا 100 درصد میباشد.

نویسندگان

مسعود هنرور

رئیس کارخانه قند قزوین، دانش آموخته دوره مدیریت تولید در آژانس همکار

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مجموعه کنفرانسهای ارائه شده موسسه KITAKUSHO _ NTERNAT ION CENTER ...
  • دوره مدیریت تولید در سال 2001. ...
  • KOBAYASH _ _ IWAO , 1995 20 KEYS To WO ...
  • نمایش کامل مراجع