رویکردهای جدید در پروتزهای روبوتیک اندام فوقانی

سال انتشار: 1391
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,791

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ROBOTIC01_030

تاریخ نمایه سازی: 19 اسفند 1391

چکیده مقاله:

پیشرفت حاصل شده در عرصه علوم و تکنولوژی در دهه‌های اخیر سرعت چشمگیری داشته است. امروزه، در زمینه پروتزهای اندام فوقانی، پیشرفت‌های چشمگیری حاصل شده است که تخیلات گذشته را به واقعیت نزدیک کرده است. به منظور پیدا کردن تازه‌ترین پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه پروتزهای روبوتیک اندام فوقانی، مرور سیستماتیک منابع الکترونیکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران انجام گرفت. با استفاده از کلید واژگان prosthe* و robot* جستجو در پایگاه اطلاعاتی Science Direct ، PubMed و IEEE انجام شد. مطالعات یافت شده نشان می‌دهند که امروزه پیشرفت‌های بسیاری در زمینه طراحی و کنترل پروتزها صورت گرفته است که امکان گرفتن اجسام را به شکل‌های مختلف برای کاربر ایجاد می‌کند. امروزه کنترل همزمان چندین درجه آزادی حرکت باعث افزایش کارایی پروتزها شده است. پیوند‌های اعصاب حسی و حرکتی، استفاده از امواج مغزی و یا واسطه‌های پروتز با سیستم عصبی فرد، و اتصال مستقیم پروتز به استخوان اندام باقیمانده، از بزرگترین دستاوردهای سال‌های اخیر به شمار می‌روند. همچنین به نظر می‌رسد بهبود زیبایی ظاهری و عملکرد پروتز، محل‌ها و گزینه‌های کنترل بیشتر، و ایجاد بازخورد حسی رویکرد‌های آینده برای پروتزهای روبوتیک اندام‌ها هستند.

نویسندگان

نادر فلاحیان

دانشجوی دکترای تخصصی ارتوز و پروتز (ارتوپدی فنی)، دانشگاه علوم بهزیستی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • ()] 1. 1yoelectric Synposiumn. ...
  • waveforms of stimulation pulse trains. International Journal of Precision Engineering ...
  • نمایش کامل مراجع