الگوریتمی جدید برای حل دستگاه های معادلات غیر خطی بر پایه روش تجزیه آدومیان

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 6,864

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIMC38_082

تاریخ نمایه سازی: 28 مرداد 1387

چکیده مقاله:

در این مقاله الگوریتمی جدید و کارا برای حل دستگاه های معادلات غیر خطی، بر پایه شرط همگرایی روش تجزیه آدومیان برای حل معادلات تابعی [2]، ارائه شده است. این الگوریتم شامل دو قسمت می باشد، برای استفاده از قسمت دوم آن به یک تقریب اولیه از جواب دستگاه نیازمندیم، این تقریب را باید حدس زد، یا در مواردی خاص آن را از قسمت اول الگوریتم محاسبه نمود. برای رسیدن به دقت دلخواه، قسمت دوم الگوریتم تکرار می شود. با استفاده از این الگوریتم روند همگرایی روش آدومیان تسریع می شود، همچنین بر خلاف روش های آدومیان موجود این الگوریتم می تواند به تمام جوابهای یک دستگاه همگرا شود.

کلیدواژه ها:

دستگاه معادلات غیر خطی ، روش تجزیه آدومیان ، شرط همگرایی روش تجزیه آدومیان ، چند جمله ای های آدومیان

نویسندگان

بهزاد کفاش

دانشگاه یزد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :