پهنه بندی خطر زمین لغزش در منطقه دیزج(شمال خوی)

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 583

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

GOHARCONF01_005

تاریخ نمایه سازی: 20 دی 1394

چکیده مقاله:

در منطقه دیزج با پهنه بندی خطر زمین لغزش در منطقه با استفاده از روش آنبالاگان به کمک نرم افزار Arc GIS، ا در نظر گرفتن لیتولوژی، شیب، ساختار،اختلاف ارتفاع، آب زیرزمینی، کاربری زمین به عنوان عوامل مؤثر در زمین لغزش های منطقه، به مناطق مجزا از نظر خطر لغزش تفکیک شده است. عوامل مقدار شیب، لیتولوژی، گسل خوردگی مهمترین عوامل مؤثر در ناپایداری دامنه های منطقه می باشند. نتایج تحقیقات نشان میدهد که در حدود 1/ 0 درصد منطقه در محدوده بی خطر،14/6 درصد در محدوده کم خطر، 44/4 درصد در محدوده خطر متوسط، 35 درصد در محدوده خطر بالا و 6 درصد در محدوده خطر خیلی بالا قرار گرفته است.

نویسندگان

حسن حاجی حسینلو

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی، گروه زمین شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی خوی، ایران

فاطمه سیدجعفری

دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی، گروه زمین شناسی، دانشگاه آزاد اسلامی خوی، ایران . دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • سیدجعفری، ف، 1394، بررسی گسل خوردگی فعال و مخاطرات طبیعی ...
  • Anbalagan, R. 1992. Landslide hazard evaluation and zonation mapping in ...
  • نمایش کامل مراجع