بررسی پایداری موجشکن های قائم

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 691

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

KMSU01_168

تاریخ نمایه سازی: 1 آذر 1394

چکیده مقاله:

موج شکن ها از جمله سازه های بسیارمهم در مهندسی سواحل می باشند که مطالعه در خصوص آن ها همواره مورد توجه مهندسین سواحل بوده است. یکی از موارد حائز اهمیت در خصوص این سازه ها بررسی پایداری ان ها می باشد. موج شکن قائم از جمله متداول ترین موج شکن ها می باشد که در خصوص جنیه پایداری آن تحقیق زیادی صورت نگرفته است در این تحقیق اقدام به مطالعه پایداری سازه موج شکن قائم با استفاده از نرم افزار plaxis شده است. در تحقیق حاضر پارامترهای هندسی ازجمله تغییر ارتفاع و شیب جانبی این سازه مورد مطالعه قرار گرفته است. محدوده پارامترهای انتخاب شده برای متغیر ها از آیین نامه ایران استفاده شده است. نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد در صورت افزایش شیب سازه، پایداری بیشتر و نشست کمتری حاصل می گردد. همچنین در شرایط یکسان ژئو تکنیکی در صورتی که ارتفاع و کاهش شیب پی توده سنگی باعث افزایش پایداری و ایمنی بیشتر سازه می گردد.

نویسندگان

سید جاسم سعیدی

کارشناس ارشد مهندسی سواحل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مرتضی بختیاری

استادیار مهندسی رودخانه و سواحل دانشگاه علوم وفنون دریایی خرمشهر

نیما شهنی کرم زاده

استادیار مهندسی رودخانه و سواحل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

حسین بهرامی

استادیار مهندسی رودخانه و سواحل دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • مرجع کامل PLAXIS تالیف و ترجمه مهندس محمد بهپورگوهری، مهندس ...
  • چگینی و، آق تومان پ، یثربی ف. وحسین بندر آبادی ...
  • نمایش کامل مراجع