بررسی وضعیت عوامل مدیریتی مؤثر بر بهره وری نیروی انسانی در فدراسیون های ورزشی ایران

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 529

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ICMM02_445

تاریخ نمایه سازی: 29 شهریور 1394

چکیده مقاله:

رمز موفقیت سازمان ها در بهره وری نیروی انسانی است و منابع انسانی به عنوان یک منبع ارزشمند برای سازمان ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. هدف از این پژوهش بررسی وضعیت عوامل مدیریتی مؤثر بهره وری نیروی انسانی در فدراسیون های ورزشی ایران بود. روش تحقیق حاضر توصیفی- تحلیلی و جامعه ی آماری تحقیق کلیه کارکنان فدراسیون های ورزشی ایران بودند. ابزار اندازه گیری پرسشنامه محقق ساختهی عوامل مدیریتی مؤثر بر بهره وری نیروی انسانی بود. روایی پرسشنامه ها توسط گروهی از صاحب نظران و اعتبار آنها از طریق آزمون آلفای کرونباخ تأیید شد. از آمار توصیفی به منظور ترسیم جداول و آمار استنباطی (آزمون کولموگروف- اسمیرنوف، t تک نمونه ای) به منظور بررسی فرضیه تحقیق استفاده شد. نتایج نشان دادند که تأثیر عوامل مدیریتی مؤثر بر بهره وری نیروی انسانی در فدراسیون های ورزشی بیشتر از حد متوسط است. بنابراین تأکید بر عوامل مدیریتی مؤثر بر بهره وری در فدراسیون های ورزشی می تواند افزایش بهره وری کارکنان را در این فدراسیون ها فراهم کند

کلیدواژه ها:

بهره وری نیروی انسانی ، عوامل مدیریتی ، فدراسیون ورزشی

نویسندگان

سمانه راستگو

دانشگاه بیرجند

سیده عذرا میرکاظمی

دانشگاه بیرجند

محمد خراشادیزاده

دانشگاه بیرجند

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • ورزش قهرمانی در سطح جهان، منطقه و کشور در حال ...
  • لطیفیان، احمد؛ دعایی، حبیب الله. (1392). ترسیم مدل مفهومی بهره ... [مقاله ژورنالی]
  • Mahamid, Ibrahim., (2013). Principal Factors Impacting Labor Productivity of Public ...
  • نمایش کامل مراجع