بررسی اثرات جایگزینی الیاف طبیعی بازالت به جای آلاینده پرخطر آزبست بر خواص مکانیکی عایق لاستیکی مقاوم به حرارت بر پایه الاستومر اکریلونیتریل بوتادی ان (NBR)

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 921

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CAAT04_033

تاریخ نمایه سازی: 28 شهریور 1394

چکیده مقاله:

هدف از انجام این تحقیق بررسی اثرات جایگزینی الیاف طبیعی بازالت که اصطلاحاً ماده سبز نیز نامیده می شود به جای تقویت کننده آزبست بر خواص مکانیکی عایق لاستیکی مقاوم به حرارت بر پایه الاستومر NBR می باشد. ابتدا عایق لاستیکی با تقویت کننده آزبست و با ترکیب درصدهای متفاوت و حداکثر 40 پارت تولید و سپس با فرمول مشابه با الیاف بازالت جایگزین شده است. در این تحقیق بازالت به صورت الیاف کوتاه و به طول 10±2mm و قطر 14±1mμ به عنوان تقویت کننده جایگزین آزبست شده و به صورت راندومی یا نامنظم در نمونه پخش شده است. ابتدا مواد اولیه بر اساس فرمولاسیون پیشنهادی در بن بوری تولید و در مرحله بعدی الیاف، شتاب دهنده و فعال کننده توسط غلطک دومحوره در سراسر نمونه توزیع شده اند. سپس خواص مکانیکی نمونه تولید شده از قبیل سختی، تنش، کرنش در نطقه پاره گی و مدول الاستیسیته در 10% و 100% کشش اندازه گیری شده است.

نویسندگان

حسین کوچ پیده

دانشگاه پیام نور تهران، ایران

سمیه محمدیان

دانشگاه پیام نور تهران، ایران

مونا طاهری

دانشگاه پیام نور تهران، ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Student manual "Asbestos and other fibers"March 2010. ...
  • G.L Shelton" forming fiber from basalt rock"State university, pullman , ...
  • Singha k."A Short Review _ Basalt Fiber" Department of Textile ...
  • Wittek K.T., Tanimoto .T."Processing and mechanical properties of biodegradable starch-based ...
  • "asbestos" Research paper 99/81 5 octobr 1999 ...
  • نمایش کامل مراجع