اثر زمان پس از تهیه بر توان نوارهای کاغذی پوشیده شده با اکسید آهن در تعیین فسفر قابل استفاده خاک

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,042

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SSCI10_746

تاریخ نمایه سازی: 11 بهمن 1385

چکیده مقاله:

در روش نوارهای کاغذی پوشیده شده با اکسید آهن و روش رزین محلول خاک با مقداری گیرنده یون تکان داده می شود . این دو روش که به روشهای گیرنده یون شناخته می شوند شبیه ریشه های گیاه عمل می کنند و یون فسفررا از بخش فسفر لبایل خاک جذب می کنند در مقابل در آزمونهای شیمیایی برای فسفر خاک ممکن است فسفر غیر لبایل که برای گیاه قابل جذب نیست را جذب کند . روشهای گیرنده یون برای برآورد فسفر قابل جذب برای خاکهایی با تغییرات زیاد در ویژگیهای فیزیکی و شیمیایی خاک به صورت رضایت بخشی به کار رفته است. تا به حال در مورد اثر زمان بر توان نوارهای کاغذی پوشیده شده با اکسید آهن بر فسفر عصاره گیری شده مطالعه ای انجام نشده است . هدف این مطالعه بررسی اثر زمان بعد از تهیه بر فسفر عصاره گیری شده به روش نوارهای کاغذی پوشیده شده با اکسیدآهن بود .

نویسندگان

علیرضا حسین پور

دانشیار گروه خاکشناسی دانشگاه بوعلی سینا همدان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • قانعی، ا.ح.، و ع.ر. حسین پور. 1383. ارزیابی نوارهای کاغذی ...
  • Bissani, C.A., M.J. Tedesco, F.A. Camarge, G. L Miola, and ...
  • Chardon, W. J., R.G. Menon, and S. H. Chien. 1996. ...
  • Menon, R. G., I.I. Hammond, and H.A. Sissingh. 1989. D ...
  • نمایش کامل مراجع