بررسی تاثیر مدیریت کف باغ در ذخیره سازی انرژی خورشیدی و کاهش خطرات سرمازدگی

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,959

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SCFDC01_040

تاریخ نمایه سازی: 29 دی 1385

چکیده مقاله:

یخبندان و یخزدگی درختان میوه از دغدغه های باغداران استان می باشد. درسال جاری بیش از میلیارد ها تومان خسارت به باغداران وارد شد. امروزه روشهای مقابله با سرمازدگی متعدد بوده و قابل تفکیک به سه گروه می باشند الف) روشهای زیر بنایی: شامل انتخاب آب و هوای مناسب ب) مدیریت باغ شامل مدیریت کف باغ و آبیاری و تغذیه ج) روشهای مخافظت از سرما که بهره گیری از همه آنها به تناسب امکانات موجود می تواند بخشی از مشکلات موجود را از بین ببرد.یکی از مواردی که در تشدید سرمازدگی درختان میوه دخیل است، مدیریت کف باغ است که در اغلب باغات استان به صورت پوشش دار میباشد ولی در مورد تاک ها اغلب سطح باغ بدون پوشش بوده و در مواردی پوشش گیاهی فقط علف هرز می باشند. در مورد تاثیر مدیریت کف باغ بر سرمازدگی درختان نظریات مختلفی ارائه شده است که ضرورت تحقیق بیشتری را ایجاب می نماید.

نویسندگان

غلامرضا قهرمانیان

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی

رضا رضائی

عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان آذربایجان غربی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • رسول زادگان , ی (1370) میوه کاری مناطق معتذله. انتشارات ...
  • Gradwell M.W. 1963. Overmnight neat losses from the soil in ...
  • نمایش کامل مراجع