پیاده سازی استاندارد توسعه گر کارکنان و نقش آن در اثربخشی فرآیند مدیریت و توسعه منابع انسانی سازمان های تولیدی (تجربه شرکت فولاد مبارکه )

سال انتشار: 1385
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 3,090

فایل این مقاله در 14 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CHRD03_016

تاریخ نمایه سازی: 7 دی 1385

چکیده مقاله:

امروزه مدیریت کارکنان دانشگر و سازمان های یادگیرنده کار ساده ای نیست و با اصول و قواعد سنتی نمی توان کارکنان دانش آفرین را مدیریت نمود . لازم است اصول و مبانی مدیریت بر فرهیختگان و شایستگان را آموخت و به کار گرفت . کسب مزیت رقابتی در گرو پرورش و مدیریت منابع انسانی سازمان است . از طریق تولید دانش می توان سازمان دانش مدار را ایجاد و توسعه داد . کارکنان پرورش یافته تان تبدیل دانش به محصولات، کالا و خدمات را دارند و برای سازمان سودآوری تولید می نمایند . برای مدیریت مناسب منابع انسانی بایستی سطح دانش، اطلاعات، مهارت ها و قابلیت های کارکنان را ارتقاء داد و در آنان شایستگی تولید نمود . توسعه منابع انسانی با آموزش های زیاد حاصل نمی شود . بلکه بایستی به صورت برنامه ریزی شده و نظام مند عمل نمود . یکی از استانداردهایی که کمک می کند تا برنامه مدیریت و توسعه منابع انسانی به صورت نظام دار و علمی دنبال شود، استاندارد توسعه گرکارکنان 1 است . از طریق این استاندارد می توان چارچوب مناسب برای مدیریت و پرورش نیروی کار ارائه و مجموعه فعالیت های توسعه دهنده مرتبط با کارکنان، چگونگی اجرای سیستم های توسعه دهنده و خصوصیات تعالی سازمان از طریق منابع انسانی را در قالب های علمی قرارداد و دنبال نمود . باتوجه به اهمیت استاندارد مذکور در بسترسازی مدیریت منابع انسانی در این مقاله سعی بر آن است که نظام ها، ابعاد و مؤلفه های استاندارد توسعه گر کارکنان تبیین و مراحل استقرار و پیاده سازی آن که در عمل تجربه شده، بیان و تأثیر آن در بهبود مدیریت و توسعه منابع انسانی تحلیل گردد

نویسندگان

ایرج سلطانی

دکترای مدیریت آموزشی مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی و مدیر تحقیقات ن

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
 • بحث در مورد اهداف برجسته سازمان و ابلاغ آن به ...
 • بحث در مورد اهداف سازمان و تبدیل آن به اهداف ...
 • بحث در مورد اهداف سازمان و تبدیل آن به طرح‌های ...
 • مولفه‌های مربوط به آموزش توجیهی ...
 • دخالت دادن سرپرستان بلافصل در اجرای برنامه‌های آموزشی توجیهی سازمان ...
 • انجام راهنمایی و مربیگری در خلال دوره گذر توسط همکاران، ...
 • مولفه‌های مربوط به بازخورد _ ...
 • Developer people for business excellence. Buffet merman Singapore, 2002, P ...
 • WWW. enterpri se one. Org/s g/p d/organization excellence center ...
 • S in g ap ore/standard s _ Productivity and innovation ...
 • نمایش کامل مراجع