تاثیر ارزشیابی توصیفی درپیشرفت تحصیلی سوادآموزی دوره مقدماتی

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,440

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RCPES01_039

تاریخ نمایه سازی: 11 شهریور 1391

چکیده مقاله:

نظام آموزشی با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی تغییر یافته است به این ترتیب یکی از ارکان مهم نظام آموزشی ارزشیابی است که بخش جدایی ناپذیر آن خواهد بود ارزشایبی توصیفی گامی است درجهت نیل به اهداف مهم سواد آموزی که درآن کیفیت آموزشی ونظام آموشزی مورد بررسی قرارمیگیرد ارزشیابی از فعالیت های اموزشی و پرورشی به ویژه پیشرفت تحصیلی سواد آموزان یکی از وظایف مهم هر نظام سواد آموشزی دردنیاست بطور کلی ارزشیابی توسط آموزشیاران درکلاس درس قبل از آموزش درجریان آموزش و بعد از آموزش با مشارکت فعال سواد آموزان انجام میگیرد ارزش یابی توصیفی گامی است درجهت نیل به اهداف مهم سواد آموزی که درآن کیفیت آموزش و نظام اموزشی مورد بررسی قرارمیگیرد و منجر به پایدار یادگیری می گردد اهمیت انی تحقیق درآن است که با پی بردن به نارسایی های فرایند یاددهی و یادگیری اقدامات عملی لازم جهت رفع موانع درراستای پیشرفت تحصیلی سواد آموزان صورت پذیرد هدف ارزشیابی توصیفی محقق گردد و هم چنین درحوزه جغرافیایی مازندران تاکنون تحقیقی دراین زمینه درنهضت سواد آموزی صورت نپذیرفته است.

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • احمدح و هم کاران. (1388). راهنمای معلم در ارزش یابی ...
  • بنی اسدی، حسین. (1384). آشنایی با طرح ارزش یابی توصیفی، ...
  • حسن زاده، رمضان. (1388). روشهای تحقیق در علوم رفتاری، تهران: ...
  • سیف، علی اکبر. (1388). روانشناسی پرورشی نوین، تهران: چاپ دوران. ...
  • شاهزمانی، محمد. (1380). بررسی نحوه ی ارزش یابی مستمر در ...
  • شعبانی، حسن.(379 1) مهارت های آموزشی و پرورشی، قم: چاپ ...
  • صباغیان، زهرا.(1372). شناخت بزرگ سال و روش های سوادآموزی، تهران: ...
  • نمایش کامل مراجع