بررسی اضطراب ریاضی دانش آموزان برحسب سبک مدیریتی معلمان

سال انتشار: 1390
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,041

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RCPES01_035

تاریخ نمایه سازی: 11 شهریور 1391

چکیده مقاله:

امروزه ریاضیات به عنوان یکی ا زکلیدهای اساسی پیشرفت و توسعه جایگاه مهمی را درزمینه های علمی و صنعتیملل مختلف به خود اختصاص داده است ریاضیات علمی است که دامنه آن بسیار گسترده است و همه احاد بشری با ان سروکار دارند ریاضیات تنها از نظر علمی اهمیت ویژه ای ندارد بلکه به نوعی خود هنر است نواب 1379 همه علوم به ریاضیات مدیون هستند و فقدان شایستگی درریاضیات زندگی را محدود م یکند اما اضطراب دلهره و ترش دانش آموزان که با شدت و ضعفهای مختلف درتعداد زیادی از آنان نسبت به درس ریاضیات وجود دارد به عنوان یکی از عوامل ایجاد کننده افت تحصیلی درسالهای اخیر توجه بسیاری از مسئولین و برنامه ریزان آموزشی را به خود جلب نموده است کریمی 1381 شناسایی چنین عاملی به عنوان یکی از مهمترین مولفه های افت تحصیل دانش اموزان و کوشش درجهت رفع عوارض نامطلوب ان می تواند گامی اساسی درزمینه ارتقا سطح اموزش ریاضی و به طور کلی عملکرد تحصیلی دانش آموزان به شمار آید با توجه به چندب عدی بودن رویداد اضطراب تجربی بدنی بین فردی هیجانی و ... تعاریف دیگری نیز درقلمرو رواشناسی برای شناسایی این مفهوم صورت گرفته است و از مهمترین آنها می توان به تعریف اضطراب از دیدگاه روان تحلیل گری اشاره نمود. فروید ازنخستین کسانی بود که اضطراب را دارای اهمیت فراوانی شمرد از دیدگاه روان تحلیل گری اضطراب مرحله اول نروز به شمار می رود و هسته مرکزی حالات روان نژندی یا نوروتیک اضطراب است.

نویسندگان

محدثه داودی رستمی

کارشناسی ارشدروانشناسی

علی جان حسنی

کارشناس ارشدجامعه شناسی

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • - افاضل محمدرضا، مقایسه تاثیر روش های تدریس بر رضایت، ...
  • - کریمی، یوسف (1376). روان‌شناسی اجتماعی نظریه‌ها و مفاهیم و ...
  • _ Arrindell, W.A. , Sanderman, R. Hageman W.J., & Pickersgill, ...
  • - Perczel, D., & Tringer, L. (1998). Introducing assertiveness training ...
  • - Ravicz, S..(1998). High on stress: A Woman's guide to ...
  • Ramp, L. C. & Guffey, S. J (1999). Metacognition, A ...
  • - Temple, S., & Robson, P.(1991) , The effect of ...
  • نمایش کامل مراجع