اولین همایش ملی سکونتگاه های انسانی ایران

The first national conference of human settlements in Iran

اولین همایش ملی سکونتگاه های انسانی ایران روز چهارشنبه، 2 اسفند، 1402 توسط موسسه جغرافیا دانشگاه تهران, دانشگاه تهران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

اطلاعات کنفرانس

اولین همایش ملی سکونتگاه های انسانی ایران

تاریخ برگزاری: 2 اسفند 1402

آخرین مهلت ارسال مقالات: 25 بهمن 1402
محل برگزاری: تهران
سال برگزاری: 1402
شناسه ملی این کنفرانس: HSICONF01

توضیحات کنفرانس

همایش ملی سکونتگاه‌های انسانی ایران، به نوبه خود رویداد بزرگ و مهمی است که به منظور بررسی و بحث درباره مسائل مربوط به سکونتگاه‌های انسانی و توسعه آن در هزاره سوم، به مناسب روز جهانی شهرها در ۸ و ۹ آبان ­ماه ۱۴۰۲ با حضور اساتید، متخصصین، دانشجویان و علاقمندان به حوزه سکونتگاه‌های انسانی با تفکری ترکیبی و بینا رشته ای در سراسر کشور، در دانشگاه تهران، با کد: ۸۶۸۶۴-۰۲۲۳۰ تحت حمایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، توسط موسسه جغرافیا دانشگاه تهران و اندیشگاه هزاره سوم آریان شار برگزار می شود.

هدف اصلی همایش، ارائه فضایی مناسب برای تبادل اطلاعات، تجربیات و دانش در زمینه سکونتگاه‌های انسانی ایران است. این همایش فرصتی فراهم می‌کند تا پژوهشگران، مدیران دولتی و اهل صنعت در این حوزه با یکدیگر در ارتباط باشند و نتایج تحقیقات جدید، فناوری‌های نوین و راهکارهای کاربردی را به اشتراک بگذارند.

همچنین این همایش، به هدف بررسی چالش‌ها و راهکارهای نوین در حوزه سکونتگاه‌های انسانی ایران برگزار می‌شود. با توجه به نیازها و تحولات متعددی که در سطح شهرها، مناطق کلان شهری و روستاها بوجود آمده­است، این همایش فرصتی برای ما فراهم می‌کند تا از دانش و تجربیات شما بهره‌برداری کنیم و به ارائه راهکارهای علمی و عملی برای بهبود سکونتگاه‌های انسانی در ایران بپردازیم.

در همایش ملی سکونتگاه انسانی ایران، مطالب مربوط به موضوعات مختلفی از جمله طراحی و برنامه‌ریزی شهری، مدیریت سکونتگاه‌های شهری و روستایی، نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سکونتگاه‌های هوشمند، انرژی و محیط زیست، حمل و نقل پایدار و بهینه‌سازی منابع در سکونتگاه‌ها، مسائل اجتماعی و اقتصادی سکونتگاه‌ها و سایر موضوعات مرتبط مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

محورهای اصلی این همایش به شرح ذیل می­باشد:(کلیک کنید)

حکمروایی
دیپلماسی شهری
کلان شهرهای ایران
برنامه ریزی منطقه ای و آمایش سرزمین
برنامه ریزی مسکن
شهرسازی
برنامه ریزی شهری و روستایی
فناوری های نوین آینده شهری
شهر هوشمند
بحران آب در آینده سکونتگاه های انسانی ایران
مخاطرات محیطی
درنهایت، همایش فرصتی را برای ارائه مقالات علمی، ارائه پوسترهای علمی، برگزاری کارگاه‌ها، نمایشگاه صنعتی و شبکه‌سازی میان افراد فراهم می‌کند.

درج در تقویم: 29 مرداد 1402 - تعداد مشاهده 1762 بار