ابعاد اجتماعی ناهم سویی فناوری اطلاعات و کسب و کار

سال انتشار: 1398
نوع سند: مقاله ژورنالی
زبان: فارسی
مشاهده: 390

فایل این مقاله در 34 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

JR_IMS-8-29_007

تاریخ نمایه سازی: 19 آذر 1398

چکیده مقاله:

در این مقاله، ابعاد اجتماعی موانع دستیابی به همسویی فناوری اطلاعات و کسب وکار از طریق انجام یک مطالعه ­ای موردی، در پست بانک ایران شناسایی شده است. داده ها از طریق انجام 10 مصاحبه با خبرگان مربوط به هر دو حوزه فناوری اطلاعات و کسب وکار بانک و نیز بررسی برخی از اسناد داخلی بانک جمع آوری شده است. در این پژوهش، 20 مورد از موانع و مشکلات اصلی دستیابی به همسویی شناسایی شد. یافته های پژوهش نشان داد که عدم وجود برنامه ریزی استراتژیک مشترک ، شناخت نامناسب واحدهای سازمانی از محیط یکدیگر ، ساختار نامناسب اداری بانک ، عدم وجود یک اداره سازمان و روش های قوی ، عدم تعریف دقیق وظایف و نقش ها در پروژه ها و همکاری محدود و عدم وجود حمایت متقابل در دستیابی به همسویی میان فناوری اطلاعات و کسب وکار ، از جمله اصلی ترین موانع دستیابی به همسویی به شمار می رود. شناخت این موانع، ضمن فراهم آوردن زمینه مطالعات آتی در خصوص تدوین چارچوب های دستیابی به همسویی با در نظر گرفتن ابعاد اجتماعی آن برای پژوهشگران، به سازمان ها کمک می کند تا با شناسایی این موانع، اقدامات موثری جهت به منظور ایجاد همسویی میان فناوری اطلاعات و کسب وکار انجام دهند.

کلیدواژه ها:

همسویی فناوری اطلاعات و کسب وکار ، ابعاد اجتماعی ناهم سویی ، استراتژی های فناوری اطلاعات ، استراتژی های کسب وکار ، برنامه ریزی استراتژیک مشترک

نویسندگان

مجتبی احمدی

بازرس فناوری اطلاعات، اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران. (نویسنده مسئول)؛

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :