بهبود رفتار دینامیکی ژنراتور القایی دو سه تغذیه متصل به شبکه با قابلیت گذر از کاهش ولتاژ استاتور

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 603

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

PSAIC01_003

تاریخ نمایه سازی: 19 خرداد 1396

چکیده مقاله:

استفاده از توربینهای بادی در شبکه های توزیع روزبروز در حال افزایش است در میان انواع ژنراتورهای بکار رفته در توربینهای بادی ، ژنراتور القایی دوسه تغذیه به دلیل داشتن مزایای از جمله هزینه پایین و توانایی کارکرد در سرعتهای مختلف باد، به ژنراتور غالب در نیروگاه های بادی تبدیل شده است. علاوه بر مزایای از جمله هزینه پایین و توانایی کارکرد در سرعت های مختلف باد، به ژنراتور غالب در نیروگاه های بادی تبدیل شده است علاوه بر مزایای فوق یکی از مهمترین معایب این ژنراتورها حساسیت آنها با افت ولتاژ شبکه می باشد بطوریکه با بروز خطا در شبکه و افت ولتاژ ناشی از آن، جریان استاتور افزایش می یابد و به علت کوپل مغناطیسی که بین روتر واستاتور وجود دارد این جریان به روتور منتقل شده و می تواند منجر به ایجاد اضافه ولتاژ لینک dc و عبور جریا هجومی از کانورتر سمت روتور شود که افزایش جریان و ولتاژ مذکور، باعث وارد شدن آسیب شدیدی به مبدلها می گردد در این مقاله جهت بهبود قابلیت گذر از کاهش ولتاژ از حفاظت Crowbar برای کاهش جریان و ولتاژ در حد مجاز استفاده شده است یک از مزایای این روش کاهش همزمان اضافه ولتاژ لینک dc و جریان هجومی روتور و استاتور می باشد.

کلیدواژه ها:

ژنراتور القایی دو سه تغذیه DFIG ، توربین بادی ، اضافه ولتاژ لینک dc ، جریان هجومی از کانورتر ، حفاظت Crowbar ، مدار برشگر

نویسندگان

وحید سوری

برق منطقه ای باختر

محمد قمی

مدرس عامل برق منطقه ای باختر اراک ایران

فرهاد شبیهی

شرکت برق منطقه ای باختر اراک ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • Trans. Energy Covers.. vol. 22. o. 3. pp. 709-717. Sep. ...
  • P. Ledesuua and J. Usaola, "Doubly fed inductio generator odel ...
  • Geeratiou. New York, NY. _ Wiley, 2011. ...
  • H. Xu. J. Hu. amd Y. Re, "Iitegrated _ eudaced ...
  • نمایش کامل مراجع