بررسی ابعاد اجتماعی،روانی و اقتصادی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی با تاکید بر مشاغل خانگی(مطالعه موردی خراسان جنوبی) در سال 1392

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,133

فایل این مقاله در 20 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ISEPP01_013

تاریخ نمایه سازی: 5 بهمن 1395

چکیده مقاله:

هدف این تحقیق بررسی ابعاد اجتماعی، روانی واقتصادی توانمند سازی زنان قابل بازتوانی سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی باتاکید بر مشاغل خانگی در خراسان جنوبی بصورت موردی در سال 1392 است دراین به منظور تبیین مسئله در غالب یک چارچوب نظری مدون و علمی پس از مطالعه عمقی نظریه های مطرح شده در رابطه با موضوع تحقیق تعداد هجده( 18 ) تئوری مورد مطالعه وبررسی قرار گرفت و در دیدگاهی ترکیبی( ترکیبی از تئوری های مطرح شده) بعنوان چارچوب نظری مورد پذیرش، انتخاب گردیده است. داده ها بوسیله پرسشنامه از یک نمونه 312 نفری از زنان قابل بازتوانی سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی جمع آوری شده است برای سنجش اعتبارتحقیق از اعتبار محتوایی، که با توجه به ماهیت این تحقیق (استفاده از طیف لیکرت در سنجش متغیر وابسته )، محاسبه پایائی درونی بوسیله آلفای کرونباخ انجام شد که مقدار آلفا برای سنجش متغیر وابسته برابر 0/7716 بدست آمده که قابل قبول می باشداستفاده گردیده است. متغیرهای مستقل عبارتند از :سن ، وضعیت سلامتی ، وضعیت درآمدی ، سواد ، محل سکونت ، اشتغال، تعداد فرزندان و...بوده که تاثیر متغیرهای مستقل بر روی متغیر وابسته سنجیده شد ونتایج نشان داد که بین برخی از متغیر های مستقل با متغیر وابسته رابطه معناداری وجود دارد.

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • -Chant.S(1998)Woman- Headed Households Diversity and Dynamics in the Developing Word ...
  • Mc Gowan L . (1990) The determinat and CO nseauences ...
  • Petter J Byrnes P Choi D Fegan F 8Miller R ...
  • نمایش کامل مراجع