بررسی تاثیر برنامه ریزی و مدیریت استراتژیک بر انعطاف پذیری و ارزیابی عملکرد شرکت های SME ( مطالعه موردی : شهرک صنعتی اردبیل )

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 725

فایل این مقاله در 22 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

MAIE01_210

تاریخ نمایه سازی: 21 شهریور 1395

چکیده مقاله:

هدف از انجام پژوهش حاضر، مطالعه و بررسی تاثیر برنامه ریزی استراتژیک و مدیریت استراتژیک بر میزان انعطاف پذیری و ارزیابی عملکرد کسب و کارهای کوچک و متوسط در شهرک صنعتی اردبیل بوده است. به این منظور، سیزده فرضیه تدوین گشت. جهت گردآوری اطلاعات لازم به منظور ازمون فرضیه ها، از پرسشنامه استاندارد حاوی 30 پرسش در 8 بعد استفاده و بین 103 نفر، به عنوان جامعه آماری پژوهش، توزیع گشت، که با نرخ بازگشت پرسشنامه ها 100% بوده است. برای تحلیل داده ها و آزمون فرضیه ها از روش رگرسیون چندگانه خطی و تحلیل مسیر بهره گرفته شد. نتایج آزمون فرضیه های پژوهش ضمن تایید ارتباط و تاثیر مثبت و مستقیم میان برنامه ریزی استراتژیک و هریک از متغیرهای وابسته که شامل انعطاف پذیری عملیاتی، انعطاف پذیری ساختاری و انعطاف پذیری فن آوری می باشد؛ در شرکت های فوق نشان داد که به طور کلی مدیریت استراژیک نیز با هریک از متغیرهای وابسته خود غیر از انعطاف پذیری مالی تاثیر و ارتباط مثبت و مستقیمی نیز دارد. که حاکی از تایید فرضیه های پژوهش بوده است. همچنین دراین پژوهش مشخص گردید که میان انعطاف پذیری مالی، انعطاف پذیری ساختاری و انعطاف پذیری فن آوری با عملکرد مالی و عملکرد غیرمالی شرکت نیز تاثیر مثبت و مستقیمی برقرار است.

نویسندگان

پروین نوری

کارشناس ارشد مدیریت اجرایی، دانشگاه پیام نور، واحد بابل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :