رفتارنگاری سدهای خاکی بهمنظور بررسی پایداری با بهرهگیری از روش تفاضل محدود

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,079

فایل این مقاله در 18 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

RCEAUD02_535

تاریخ نمایه سازی: 16 شهریور 1395

چکیده مقاله:

طراحان سازههای ژئوتکنیکی از قبیل سدهای خاکی با انواع گوناگونی از مواد ناهمگن و شرایط مختلف طبیعی مواجه هستند که سبب پیچیدگی به لحاظ رفتاری و شرایط بوده است. همچنین این سازهها در طول عمر خود خصوصیات و رفتارآنها ثابت نخواهد بود. ازاینرو رفتار نگاری اینگونه سازهها در امر تحلیل و نگهداری نقش بسزایی در پایداری دارد و بایستی در این مورد دقت کافی به عمل آید. در این پژوهش پس از مدلسازی سد ۵۱ خرداد با نرمافزار FLAC ، به صحتسنجی و مقایسه نشست و جابجایی قسمتهای مختلف در این سد با ابزار دقیق پرداختهشده است. نتایج نشان میدهد که مدلسازی از دقت خوبی برخوردار بوده و جهت رفتارنگاری کامل و سالم سد، شایسته است در اسرع وقت نسبت به رفع نقص انحراف سنجها اقدام شود

نویسندگان

مهدی کماسی

استادیار، دکتری سازههای هیدرولیکی، گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)

سیدمحمدرضا هاشمی

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران آب و سازههای هیدرولیکی، گروه مهندسی عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی (ره)

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :