نقش زیر ساخت حمل و نقل جاده ای بر توسعه اقتصادی منطقه نمونه موردی- استان اصفهان

سال انتشار: 1395
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 4,147

فایل این مقاله در 28 صفحه با فرمت PDF و WORD قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ARCHITECTUREUR01_207

تاریخ نمایه سازی: 9 مرداد 1395

چکیده مقاله:

توسعه ی زیرساخت ها از الزامات مهم رشد اقتصادی و افزایش رفاه عمومی به شمار می رود. سرمایه گذاری مستقیم بر روی زیرساخت ها باعث فراهم شدن امکانات تولیدی شده و فعالیت های اقتصادی را تحریک نموده و با کاهش هزینه های تجارت و انتقالات باعث بهبود رقابت پذیری می شوند و در نهایت به توسعه و رشد اقتصادی کمک می نمایند. امروزه حمل و نقل جاده ای، به عنوان یکی از مهمترین شاخص های توسعه ی اقتصادی به حساب می آید. کارشناسان و اقتصاددانان، بر این باورند که برای توسعه ی یک واحد اقتصادی می بایست دو واحد توسعه حمل و نقلی جاده ای را ایجاد کرد. از این رو پژوهش حاضر با هدف بررسی نقش زیرساخت حمل و نقل جاده ای بر توسعه اقتصادی منطقه نمونه موردی- استان اصفهان صورت پذیرفت. با توجه به موضوع، جامعه-ی آماری این پژوهش را ساکنان استان اصفهان با تعداد نمونه 5 میلیون نفر تشکیل دادند. داده ها از طریق سالنامه های آماری 10 سال اخیر استان اصفهان که اطلاعات آماری مورد نیاز این پژوهش که به صورت سالانه در تارنمای مرکز آمار ایران منتشر می-گردد، جمع آوری شده است. به منظور تجزیه و تحلیل داده ها از آزمون همبستگی پیرسون و رگرسیون خطی ساده دو متغیره با استفاده نرم افزارSPSS 21 و 2010 Excelاستفاده گردید. نتایج نشان می دهد، بین زیرساخت های ارتباطی حمل و نقل جاده ای و شاخص های اقتصادی در استان اصفهان رابطه مثبت و معنادار وجود دارد. همچنین این وضعیت بین متغییرهای جابجایی بار و مسافر با اشتغال و بیکاری، بین تجارت(واردات و صادرات) و نرخ مشارکت اقتصادی و نرخ تورم و بین زیرساخت های ارتباطی حمل و نقل جاده ای و تولید ناخالص داخلی حمل ونقل جاده ای در استان اصفهان، برقرار است. از طرفی به واسطه آزمون رگرسیون پیش بینی تغییرات متغییر وابسته از طریق متغییر مستقل امکان پذیر بوده است. در نتیجه می توان با ارتقا و تقویت زیرساخت حمل و نقل جاده ای شاهد هر چه بیشتر توسعه اقتصادی بود.

کلیدواژه ها:

توسعه ی زیرساخت ها ، زیرساخت حمل و نقل جاده ای ، توسعه ی اقتصادی

نویسندگان

یوسفعلی زیاری

گروه جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات تهران ایران

علیرضا بندرآباد

استادیار گروه شهرسازی، دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی، تهران ایران

مرضیه خیبری

دانشجوی کارشناسی ارشد شهرسازی(گرایش برنامه ریزی و منطقه ای)، دانشکده معماری و شهرسازی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، تهران ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :