بررسی تنوع گونه ای تیره غلات در شهرستان برخوار و میمه استان اصفهان

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 561

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

BSCONF02_003

تاریخ نمایه سازی: 30 بهمن 1394

چکیده مقاله:

استان اصفهان با توجه به شرایط حاکم بر آن نظیر اقلیم های مختلف واحدهای رویشی متفاوت حضور رودخانه زایندده رود و آبراهه های متعدد تپه های شنی روان و ساکن حضور شوره زارهای مختلف و غیره از تنوع گوه ای بالایی برخردار است به طوری که تاکنون بیش از 200گونه گیاهی در زیستگاه های مختلف این استان شناسایی و در منابع مختلف ذکر شده است شهرستان برخوار و میمه در شمال شهر اصفهان واقع شده است آب و هوای این شهرستان نیمه بیابانی گرم و خشک در تابستان و آب و هوای سرد و خشک در زمستان می باشد میزان بارندگی آن حدود 50 الی 200 میلیمتر طی ده ساله متغیر بوده است این تحقیق به منظور بررسی پوشش گیاهی شهرستان برخوار و میمه انجام گرفت کار جمع اوری نمونه های گیاهی طی فصول رویشی گیاهان تیره های مختلف انجام شد

نویسندگان

کتایون پور سخی

عضو هیات علمیی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان خوراسگان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • . بی نا م، نگا هی به شهرستا ن برخو ...
  • . بی نا م، با نک ا طلا عا تی ...
  • د ا نشگا هی، تهر ان، 7 136، 59 2 ...
  • Bor, N. L, Gramineae, In: Rechinger, K.H. (ed.), Flora Iranica, ...
  • نمایش کامل مراجع