اثر تنش برشی در سطح مشترک بین هسته بتنی و لوله فولادی بر روی مقاومت فشاری ستون های بتنی محصور شده با لوله فولادی پیش تنیده

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 621

فایل این مقاله در 8 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCNMS03_097

تاریخ نمایه سازی: 30 دی 1394

چکیده مقاله:

یکی از پارامترهای مهمی که رفتار ستون های بتونی محصور شده با لوله فولادی STCC را تحت تأثیر قرار می دهد تنش برشی در سطح مشترک بین هسته بتنی و لوله های فولادی می باشد. این مقاله یک مطالعه تجربی از اثر تنش برشی بر روی مقاومت فشاری ستون های بتونی محصور شده با لوله فولادی پیش تنیده که بتوان آن به طور محوری فشرده شده اند را ارائه می دهد. نمونه ها در دو دسته یکی محصور شدگی فعال و دیگری محصور شدگی غیرفعال که هر دسته شامل چهار گروه: روغن کاری، طلق دار و روغن کاری، برش کاری و معمولی می باشد، تحت آزمایش فشاری محوری قرار می گیرند. نتایج آزمایشگاهی نشان می دهد که کاهش تنش برشی در سطح مشترک بتن و فولاد در نمونه های با محصور شدگی فعال منجر به افزایش مقاومت فشاری مقطع مرکب می شود در حالی که پسین تن نیروی مقاومت فشاری نمونه های غیرفعال ندارد .

نویسندگان

جابر قدمی

دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران- دانشگاه مازندران

مهدی نعمت زاده

عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی ، دانشگاه مازندران

مرتضی نقی پور

عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران ، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :