مقایسه تئوری مرتبه بالا تغییر شکل برشی با تئوری مرتبه اول تغییر شکل برشی و تئوری کلاسیک برای ورق دایروی FGM با تکیه گاه گیردار تحت بار یکنواخت مکانیکی فشاری

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 3,955

فایل این مقاله در 9 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_298

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

ورق های FGM مواد کامپوزیت فلزی می باشند که از مخلوط سرامیک و فلز ساخته شده اند و در مواردی که حرارت و فشار بالا به یک ورق وارد می شود کاربرد دارند. در این مقاله بار بحرانی برای یک ورق دایروی FGM با لبه های گیردار تحت بار مکانیکی مختلف بر اساس سه تئوری 1-کلاسیک 2-مرتبه اول تغییر شکل برشی 3- مرتبه بالا تغییر شکل برشی مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدا معادلات تعادل و پایداری ورق دایروی FGM بر اساس سه تئوری بدست آمده است و سپس با استفاده از معادلات اویلر و تئوری غشایی نیروهای پیش کمانش بدست آمده و بدین ترتیب بار بحرانی برای ورق مذکور بر اساس سه تئوری محاسبه شده است. در نهایت نمودارها و جداول مربوط به نتایج حاصل از تحلیل ها تهیه شده است و مورد مقایسه نسبت به هم قرار گرفته اند. با مقایسه جداول و نمودارهای هر سه تئوری نتیجه گیری شده است که روش مرتبه اول از کلاسیک دقیق تر بوده و روش مرتبه بالای تغییر شکل برشی صفحات دقیقترین روش برای تحلیل ورق های دایروی FGM می باشد.

نویسندگان

حمیدرضا حیدری

مربی، دانشکده فنی سما، اراک

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • نام خانوادگی، نام نویسندگان یا نام موسسه‌ای که نقش نویسنده ...
  • Frankel, David S., Model Driven Architecture. Applying MDA to Enterprise ...
  • Sannella, M. J., Constraint Satisfaction and Debugging for Interactive User ...
  • http ://www. _ _ org/c gi-bin/doc ?ptc/2003 -08-02. ...
  • نمایش کامل مراجع