محاسبه دقیق اندوکتانس نشتی سیم پیچ های ترانسفورماتور کمپکت با روش اجزای محدود

سال انتشار: 1394
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 2,381

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

این مقاله در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

AIHE09_014

تاریخ نمایه سازی: 22 مهر 1394

چکیده مقاله:

یکی از مسائل بسیار مهم در طراحی ترانسفورماتورها، محاسبه اندوکتانس نشتی آنها می باشد. همچنین با توجه به اهمیت استفادهاز ترانسفورماتور کمپکت (که نوع خاصی از ترانسفورماتورهای توزیع و فوق توزیع به حساب می آید) به دلایل حفاظتی، در اینمقاله، با استفاده از روش تحلیلی و اجزای محدود (مدلسازی دو بعدی)، توزیع شار نشتی و در نتیجه محاسبه دقیق اندوکتانسنشتی این ترانسفورماتور انجام شده است.مقایسه اندوکتانس نشتی حاصل از مدلسازی ارائه شده در این مقاله با نتایج تجربی و نتایج آزمایشگاهی بدست آمده، معتبربودن تحلیل را تأیید میکند. لذا در این تحقیق به بحث مدلسازی الکترومغناطیسی و نیز محاسبه اندوکتانس نشتی سیم پیچ هایترانسفورماتور کمکپت معطوف شده و مدلی بدین منظور ارائه خواهد شد. محاسبه اندوکتانس نشتی ترانسفورماتور کمپکت معمولاً باکمک روابط تحلیلی تجربی صورت می گیرد، که همواره روش دقیق و قابل استنادی نمی باشد.

نویسندگان

بهزاد ملک وردی

کارشناسی ارشد گروه برق، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

داود عزیزیان

استادیار گروه برق، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر

مهدی بیگدلی

استادیار گروه برق، دانشکده فنی و مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :