سنتز و شناسایی کمپلکس خوشه ای هتروتیومتالیک [WOS(3)Cu(3)(C(4)H(8)N(2)S)(4)Cl] با لیگاند تیون هتروسیکل 1 و 3- دیازنین- 2 تیون

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 581

فایل این مقاله در 7 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CAAT04_068

تاریخ نمایه سازی: 28 شهریور 1394

چکیده مقاله:

ترکیبات خوشه ای هترو تیومتالیک به دلیل دارا بودن ویژگی های مولکول های الی، نیمه رساناهای معدنی، سهولت اصلاح ساختاری و وجود تعداد زیاد اتم های فلزات واسطه در ساختار آنها دارای کاربردهای متعدد و متنوعی می باشند به ویژه تیوتنگستن و تیو مولیبدن واحدهای ساختمانی مهمی برای سنتز ترکیبات خوشه ای هستند که به علت ارتباط با سیستم های زیست شناختی، کاتالیزورهای مهم صنعتی و مواد نوری به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند. از میان فلزات واسطه، نقره (I) و مس (I) همراه با لیگاندهای دهنده سولفور ترکیبات خوشه ای متنوعی را با آنیون های تیومتالیت (-M=W, Mo)MOS(3)(2) به وجود می آورند که از لحاظ بیولوژیکی اهمیت ویژه ای دارند. از واکنش (WOS(3)(2- و لیگاند تیون حلقوی 1 و 3-دیازنین -2 تیون (Diaz) در حلال استون یا استونیتریل کمپلکس خوشه ای [WOS(3)Cu(3)(C(4)H(8)N(2)S)(4)Cl] حاصل می شود که از طریق طیف سنجی های FT-IR و UV-VIS و (1)HNM و (13)CNMR و انالیز عنصری (C.H.N) بررسی و شناسایی شده است.

کلیدواژه ها:

آنیون تری اکسو تنگستات ، (+)Cu ، 1 و 3-دیازنین- 2 تیون (Diaz)

نویسندگان

لیلا آقایی

گروه شیمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات خوزستان

رضا هیودی

دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران اهواز

ولی الله نوبخت

گروه شیمی، دانشگاه شهید چمران اهواز

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :