سنتز و بررسی کمپلکس های سه تایی از عناصر واسطه با لیگاند بازشیف E ـ2ـ (2-هیدروکسی -3- متوکسی بنزلیلیدن آمینو) پیریدین -3- ال و لیگاند کمکی ایمیدازول

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 747

فایل این مقاله در 6 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CAAT04_025

تاریخ نمایه سازی: 28 شهریور 1394

چکیده مقاله:

در این کار تحقیقاتی از واکنش 2- آمینو -3- هیدروکسی پیریدین و 2- هیدروکسی -3- متوکسی بنز آلدهید لیگاند بازشیف H(2)L سنتز شد. این لیگاند با نمک استات فلزات (Ni(+2), Cu(+2), Zn(+2 در حضور لیگاند کمکی ایمیدازول وارد واکنش شده و کمپلکس های ([Zn L(Imd)] (3), [Ni L(Imd)] (2), [Cu L(Imd)] (1 سنتز شدند این کمپلکس ها توسط تکنیک های UV-Vis,(1)HNMR, FT-IR و آنالیز عنصری (CHN) مورد شناسایی قرار گرفتند. همچنین رفتار حرارتی کمپلکس ها توسط روش ترموگراویمتری بررسی شد. نتایج این بررسی ها نشان داد که لیگاند بازشیف دپروتونه شده و به صورت سه دندانه (ONO) به فلز کوئوردینه می شوند و کره کئوردیناسیون توسط بای پیریدین تکمیل می گردد.

کلیدواژه ها:

لیگاندهای بازشیف ، کمپلکس های فلزی روی (II) ، نیکل (II) ، مس (II) ، ایمیدازول

نویسندگان

معصومه غلامی

خوزستان، اهواز دانشگاه علوم و تحقیقات خوزستان

طاهره صداقت

خوزستان، اهواز، دانشگاه شهید چمران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • (1) P Bhowmik, Sh Chattop adhyay. .Synthesis and characterizati _ ...
  • (3) I Sheaie, V Saheb. new salen base 5 _ ...
  • (5) K Dhahagani, S Mathan Kumar, G C hakkaravarthi _ ...
  • نمایش کامل مراجع