بررسی اهمیت مهندسی ارزش در صنعت ساختمان

سال انتشار: 1393
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,049

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ASCC01_002

تاریخ نمایه سازی: 15 اسفند 1393

چکیده مقاله:

مهندسی ارزش راهکاری مدیریتی و دیدگاهی خلاق است که در طراحی و اجرای پروژههای عمرانی به خصوص در صنعت ساختمانبه عنوان ابزاری نیرومند برای بهبود در سه عامل کلیدی هزینه، زمان اجرا و کیفیت فنی ساخت، در رویه طراحی و بعد از طراحیمورد استفاده قرار میگیرد. بر این اساس میتوان از این روش در طراحی و ساخت پروژههای ساختمانی استفاده کرد که ارتقاء موثرکیفیت و کاهش هزینه را در پی دارد. مهندسی ارزش در پروژههای ساختمانی، حرکتی نو در عرصه ساخت و ساز تلقی می گردد. لذادر این مقاله به بررسی اهمیت مهندسی ارزش در صنعت ساختمان پرداخته شده است که نتایج آن در جهت استفاده هر چه بیشترکارفرمایان بخشهای دولتی، تعاونی و خصوصی و نیز شرکتهای مهندسین مشاور و همچنین پیمانکاران بخش مسکن، و ارتقاءسطح مهندسی در این تکنیک مدیریتی و فرابخشی، ارائه گردیده است.

نویسندگان

علی بیات مختاری

مربی گروه عمران، آموزشکده فنی و حرفه ای سما، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور،نیشابور،ایران

اکرم بیات مختاری

مدرس مدعو گروه مدیریت، آموزشکده فنی و حرفه ای سما، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور،نیشابور،ایران

نورالله مهربانی

دانشجوی کاردانی عمران- ساختمان، آموزشکده فنی و حرفه ای سما، دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور،نیشابور،ایران

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :