طراحی یک بازار گردشگری مجازی برای رقابت آژانس های گردشگری

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 696

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

ELECOM01_189

تاریخ نمایه سازی: 9 تیر 1393

چکیده مقاله:

امروزه گردشگری الکترونیکی یکی از مهم ترین کاربردهای تجارت الکترونیکی میباشد. استفاده از فناوریهای نوین رقابت را بین آژانسهای گردشگری برای جذب گردشگران به شدت افزایش داده است. از طرفی عدم توجه به علایق مشتریان در طراحی تورهای مسافرتی و همچنین هزینه بالای تورها تمایل مشتریان را به گردشگری کاهش داده است. در این مقاله با طراحی یک بازار گردشگری که از مکانیزم حراج دوسویه پیوسته برای رقابت آژانس های مسافرتی استفاده می کند سعی شده است تا با کاهش قیمت تورهای مسافرتی از طریق رقابت بین آژانسها و همچنین با در نظر گرفتن علایق مشتریان افراد زیادی را برای بازدید از کشورهای مختلف ترغیب کرد.

نویسندگان

رضا حسینی پور دالنجان

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه اصفهان

افسانه کمالی شرودانی

دانشجوی کارشناسی ارشد ، دانشگاه شهرکرد

فرهاد ظفری

دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشگاه اصفهان

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :