بررسی تاثیر اجرای نظام نامه کنترل کیفی و مهندسی کارگاهی در افزایش کیفیت اجرای سازه های بتنی : مطالعه موردی پروژه های عمرانی زیر زمینی

سال انتشار: 1392
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,366

فایل این مقاله در 10 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

NCCICI05_195

تاریخ نمایه سازی: 22 فروردین 1393

چکیده مقاله:

تامین کیفیت اجرای سازه های بتنی یکی از دغدغه های اساسی دست اندرکاران پروژه های عمرانی است. در صورتی که سازه بتنی پس ازاجرا، کیفیت پیش بینی شده از قبل را نداشته باشد هزینه های سنگین تعمیر آن گاهی حتی نزدیک به هزینه ساخت مجدد است. لذا چندسالی است که در پروژه های عمرانی کشور بویژه در پروژه هایی که به صورت طرح و ساخت اجرا می شوند مهندس مشاور همکار پیمانکار،سیستم نظام نامه کنترل کیفی و مهندسی کارگاهی را جهت اطمینان از اجرای با کیفیت سازه بتنی اجرا می کند. در این تحقیق اثر استقراراین سیستم کنترل کیفی در برخی از پروژه های عمرانی زیرزمینی مانند تونل و مترو بررسی شده است. نتایج نشان می دهد در پروژه هایی کهنظام نامه کنترل کیفی بطور کامل مستقر و اجرا شده است، کیفیت اجرای پروژه به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. همچنین تعدادقطعات بتنی که پس از اجرا نیاز به تعمیر داشته اند در پروژه های دارای سیستم کامل کنترل کیفی بسیار کمتر از پروژه هایی است کهسیستم کنترل کیفی در روند اجرای آن ها بطور ناقص اجرا شده است.

کلیدواژه ها:

نویسندگان

علی اکبر شیرزادی جاوید

نویسنده رابط، دانشجوی دکتری مهندسی و مدیریت ساخت، دانشگاه علم و صنعت ایران

علیرضا وردی

مدیر بخش نظارت و مهندسی کارگاهی، موسسه مهندسین مشاور ساحل

محمدحسن امیدی

سرپرست مهندسی کارگاهی، موسسه مهندسین مشاور ساحل

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :