مطالعه روند جذب عناصر غذایی دانه دو رقم سویا در پاسخ به کودهای بیولوژیک تیوباسیلوس و میکوریزا

سال انتشار: 1386
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,614

متن کامل این مقاله منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل مقاله (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

SSCI10_141

تاریخ نمایه سازی: 11 بهمن 1385

چکیده مقاله:

تولید محصول در سطح بازدهی مطلوب در خاکهای آهکی و خاکهایی با pH بالا، همواره با مشکلاتی مواجه بوده است . بخش مهمی از این مشکلات از آنجا ناشی می شود که در این خاکها به علت وجود pH بالا و غلظت زیاد یون کلسیم، عناصر غذایی که قابلیت جذب آنها وابسته به pH است، مانند ) Fe ، Zn ، Mn ، P و عناصر دیگر ) به صورت ترکیب های نامحلول و غیر قابل استفاده برای گیاهان در می آید ) ).Deluca et al, 1989 بسیاری از محققین گزارش کرده اند که مصرف گوگرد و تولید اسید سولفوریک در نتیجه اکسایش آن، باعث کاهش pH ، تامین سولفات مورد نیاز گیاهان و افزایش قابلیت جذب فسفر و عناصر کم مصرف در خاکهای آهکی و قلیایی می شود(Dawood et al,( 1985 ، همچنین قارچهای میکوریزا رشد گیاهان را عمدتا " بوسیله بالا بردن جذب عناصر غذایی افزایش می دهند ( Powel et al, 1984 ) نقش عمده قارچ در این همزیستی ها، جذب و انتقال عناصر غذایی بویژه فسفر به گیاه میزبان است .Shnyreva et al, 1994 افزایش جذب روی و مس توسط گیاهان میکوریزی نیز در بسیاری از آزمایشها به اثبات رسیده است ) ).Al-Karaki et al, 1997 البته برخی از آزمایشها نیز بیانگر کاهش جذب روی توسط گیاهان میکوریزی هستند( Goh et al, 1997 ) افزایش غلظت آهن در اندام هوایی گیاهان میکوریزی Purakayastha et al, 1998 ( و نیز کاهش آن در برخی از آزمایشها مشاهده شده است . لذا با توجه به آهکی بودن اغلب خاکهای ایران و حساسیت زیاد گیاه سویا نسبت به کمبود روی، آهن و منگنز ( ملکوتی و طهرانی، ) 1379 میزان تاثیر کودهای بیولوژیک میکوریزا و تیوباسیلوس در افزایش جذب عناصر غذایی مورد بررسی قرار گرفت

نویسندگان

سیده رویا مصطفویان

دانشجوی کارشناسی ارشد رشته زراعت . دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری

همت اله پیردشتی

استادیار گروه زراعت، دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری

محمودرضا رمضانپور

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران ( ساری)

عباسعلی اندرخور

عضو هیات علمی مرکز تحقیقلت کشاورزی و منابع طبیعی مازندران (ساری)

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • علی اصغر زاده، ن. و ن. صالح راستین. 1382. اثرات ...
  • گودرزی، ک. ا. 1383. بررسی اثرات گوگرد و کمپوست بر ...
  • Al-Karaki, G. N. and Al-Raddad, A. 1997. Effect of arbuscular ...
  • Dawood, F., S. M. Al- Omaqri, and N. Murtatha. 1985. ...
  • نمایش کامل مراجع