مدلسازی قابلیت اطمینان واگنهای مولد برق

سال انتشار: 1384
نوع سند: مقاله کنفرانسی
زبان: فارسی
مشاهده: 1,656

فایل این مقاله در 13 صفحه با فرمت PDF قابل دریافت می باشد

استخراج به نرم افزارهای پژوهشی:

لینک ثابت به این مقاله:

شناسه ملی سند علمی:

CQM06_002

تاریخ نمایه سازی: 4 بهمن 1385

چکیده مقاله:

طراحی و توسعه سیستم ها از طریق فرآیندی بنام فرآیند مهندسی سیستم ها انجام می شوند و نیازمند کاربرد صحیح تلاش های علمی و مهندسی می باشد تا از اینکه محصول نهائی در سطح رضایتبخشی از کارکرد می باشد اطمینان حاصل گردد ( مرجع ۱ صفحه ۵۴۳ ). همین نکته در تعمیر و نگهداری نیز مصداق دارد . توجیه پذیر بودن کارکرد محصول ساخته یا تعمیر شد ه یا دستیابی به سطح رضایتبخشی از کارکرد آن بیانگر اینست که محصول تا زمان لازم بگونه ای که مورد نظر بوده و بصورتی مؤثر وکارا کار کند . پاسخگوئی به این مطلب بر عهده علم قابلیت اطمینان است . تنها راه مطمئن و دقیق بررسی و تعیین قابلیت اطمینان یک سیستم، اجرای آزم ایش طول عمر بر روی آن است . با این کار تجربی که معمولاً بصورت شبیه سازی شده یا در شرائط سخت آزمایشگاهی انجام می شــود می توان رفتار سیستم را شناخت . البته با شنـاسائی رفتار تک تک اجــزاء یک سیستم می توان در صورت شناسائی رابطه بین اجزاء ( مدلسازی سیستم ) و استف اده از روابط ریاضی حاکم بر سیستم، رفتار کل سیستم و قابلیت اطمینان آنرا تعیین نمود ( مرجع ۲ صفحه ۳۸ ). در این مقاله با استفاده از داده های واقعی خرابی ها و با استفاده از روابط قابلیت اطمینان، قابلیت اطمینان ( و توزیع تجمعی شکست ) واگنهای مولد برق مدلسازی شده اند . این مدل و فرآیند مدلسازی در عمل و در بسیاری از زمینه های کاربردی می تواند مورد استفاده قرار گیرد .

کلیدواژه ها:

تــابع قابلیت اطمینان R(t) ، تابع توزیع احتمال شکست ( توزیع تجمعی شکست ) F(t) ، تابع چگالی احتمال ƒ(t) ، تابع نرخ شکست λ(t) ، عمر طراحی R(tR) ، میـــانگین زمان تا خرابی MTTF ، تست فرضیه ، خط رگرسیون ، ضریب همبستگی

نویسندگان

رسول ابراهیمی باران

کارشناس ارشد مهندسی صنایع - مدیریت سیستم و بهره وری رئیس گروه تضمین کیف

مراجع و منابع این مقاله:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این مقاله را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود مقاله لینک شده اند :
  • والپول، رونالد ای، "مقدمه ای بر احتمالات و آمار کاربردی، ...
  • آذر، عادل و منصور مومنی، آمار و کاربرد آن در ...
  • هاینز، ویلیام و. و داگلاس س. مونتگومری، احتمال و آمار ...
  • Blanchard, Benjamin S. and Wolter J. Fabrycky, "Systems Engineering and ...
  • Ebeling, Charles E., "An Introduction to Reliability and Maintainab ility ...
  • نمایش کامل مراجع